استاندار آذربایجان غربی:
استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: از شما خبرنگاران خواهشمندم که بنده و عملکردم را به سختگیرانه ترین و بی رحمانه ترین شکل نقد کنید؛ مطمئن باشید در صورتی که شما صادق باشید بنده نیز بی پرده و با صراحت پاسخ نقدهای شما را خواهم داد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای انتقال آب از سد کانی ‌سیب به دریاچه ارومیه هزینه کرده است.

 

به گزارش اکسیر نو « محمد مهدی شهریاری » در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران، احداث بدون مطالعه سد و توسعه بی رویه کشاورزی را از علل خشکی دریاچه ارومیه دانست و گفت: دولت ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای انتقال آب از سد کانی ‌سیب به دریاچه ارومیه هزینه کرده و ۱۵ کیلومتر تونل نیز ایجاد شده است و مقرر شده علاوه بر انتقال ۹۵ میلیون مترمکعب از سد چپرآباد، ۶۵۰ میلیون متر مکعب آب، از کانی سیب به دریاچه ارومیه تزریق شود.

 

وی با تاکید بر اینکه دولت در احیای دریاچه ارومیه مصمم است، افزود: دولت در تلاش است از طریق فاینانس خارجی روند اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه را سرعت بخشد.

 

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه از ظرفیت های بومی استان برای پست های مدیریتی استفاده می کنم، افزود: از افرادی که لیاقت، شایستگی، تعهد و تخصص کافی داشته باشند، بدون توجه به مسائل جناحی و قومیتی، پشتیبانی می کنم.

 

شهریاری که که در این نشست خبری با صراحت تمام و بی پرده به سوالات خبرنگاران پاسخ میداد با اشاره به اینکه ۲۷ مشاور را با قاطعیت عزل کردم چرا که برخی مشاوران رانت اقتصادی داشتند، افزود: در مورد عزل مشاوران باید بگویم با آمدن استاندار جدید، مشاوران استاندار پیشین خود به خود عزل می شوند و این معنای توهین به آن ها نیست ضمن اینکه طی ماه آینده ۵۶ نفر در استانداری بازنشست خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران در انتشار اخبار خود باید توجه بیشتری داشته و آرامش موجود در استان را به سرمایه گذاران انعکاس دهند، گفت: وجود ثبات و آرامش، سرمایه گذاران را برای فعالیت در استان ترغیب می کند؛ آذربایجان غربی به لحاظ امنیتی هیچ مشکلی ندارد و آرامش کامل در این استان برقرار است.

 

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار می‌رود جایی پول خود را خرج می‌کند که آرامش و امنیت داشته باشد و اگر بخواهیم سرمایه گذار خارجی جذب کنیم باید همه همدل باشیم و زمینه را برای آن ها فراهم کنیم؛ امور استان با گرو کشی حل نمی‌شود.

 

شهریاری با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور شناخت زیادی از ظرفیت های آذربایجان غربی وجود ندارد، از راه اندازی کمپین معرفی آذربایجان غربی در سطح کلان کشوری خبر داد.

 

شهریاری در پاسخ به این سوال که چه برنامه هایی برای حمایت از کشاورزان اتخاذ شده است، گفت: کشاورزان نیاز به توجیح دارند؛ کشت چغندر قند امسال ۱۵ هزار هکتار افزایش یافت، کشاورز باید توجیح شود که بازار کشش این میزان تولیدات چغندر قند که یکی از آب بر ترین محصولات کشاورزی است را ندارد، تولیدات باید به اندازه باشد.

 

وی با بیان اینکه توانایی خبرنگاران بسیار بالاست و این قشر می توانند در رشد و توسعه اقتصادی استان موثر باشند، اظهار کرد: نقد صادقانه عملکرد مدیران از اساسی ترین وظیفه رسانه هاست که این قشر باید در انتشار اخبار تقوای الهی را رعایت کند.

 

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: از شما خبرنگاران خواهشمندم که بنده و عملکردم را به سختگیرانه ترین و بی رحمانه ترین شکل نقد کنید؛ مطمئن باشید در صورتی که شما صادق باشید بنده نیز بی پرده و با صراحت پاسخ نقدهای شما را خواهم داد.

 

شهریاری افزود: رسالت خبرنگار زیر ذره بین قرار دادن مسئولان و نقد منصفانه عملکرد آنها است اگر خبرنگاری این کار را انجام ندهد درواقع به رسالت خود عمل نکرده است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگارن در مورد کاندیداتوری احتمالی وی برای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بجنورد تصریح کرد: این موضوع را تکذیب می‌کنم و رسانه‌ها باید از اشاعه چنین شایعاتی جلوگیری کنند و اخیرا نیز در فضای مجازی در مورد نصب و عزل مدیران دستگاه‌ها سخنانی به گوش می‌رسید که صحت نداشت.

 

استاندار آذربایجان غربی در واکنش به برخی شایعات مبنی بر دخالت و فشار برخی نمایندگان مجلس در انتصاب مدیران، تصریح کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ تاکنون هیچ دخالت و فشار از سوی نمایندگان مجلس را متحمل نشده ام تنها برخی از نمایندگان افرادی را برای پست های مدیریتی به بنده پیشنهاد داده اند که در نهایت نیز بنده با تحقیق تصمیم آخر را خواهم گرفت.

 

شهریاری در پاسخ به سوالی در مورد سفرهای مکررش تصریح کرد: حضورم در تهران برای تفریح نیست بلکه برای پیگیری امور استان و دیدارهای کاری است و این را باید قبول کنیم که اگر رفت و آمد به تهران نباشد بودجه و سرمایه به نقاط دیگر کشور تخصیص می‌یابد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اخراج ۳۲ تن از نیروهای خانه جوان ارومیه گفت: شما خودتان اجازه می‌دهید فرزندان و فامیل‌های مدیران که حقشان این استخدام نبوده سر کار باشند، خانه جوانان را به جوانان بازگرداندم و آن‌هایی که حقشان هست مطمئنا سرکارشان خواهند بود.

 

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: هر چند یکی از معضلات کشور این است که مدیران و کارکنان در ساعات اداری دنبال مدرک و تحصیل می‌روند و موقع کار متأسفانه بعضی مؤسسات مدرک‌های این چنینی می‌دهند ولی بخشنامه شده در حین وظیفه درس خواندن ممنوع شود مگر در شرایط خاصی که آن هم باید رعایت شود.

 

شهریاری در پاسخ به سؤالی در مورد وضعیت اسفناک واحدهای تولیدی استان افزود: برای شرکتی که دستگاه فرسوده دارد و نمی‌تواند یک واحد را بگرداند کمک مالی میلیاردی هم نمی‌تواند دردی دوا کند از این رو بهتر است برخی مسائل را نگویم ولی با مدیریت بهتر مشکلات را حل میکنیم و معتقدم تکنولوژی امروز حرف اول را می‌زند بنابراین به‌دنبال کمک به واحدها با سیاست‌های دولت هستیم.

 

شهریاری با اظهار اینکه چند ماه طول کشیده تا امورات اداری صدور حکم وی به عنوان استاندار آذربایجان غربی و انتقال وی از وزارت خارجه به وزارت کشور عملیاتی شود بنابراین حدود چهارماه اخیری که وی به عنوان استاندار معارفه شده بیش از آنی است که وی براساس مستندات کاغذی استاندار بوده است، گفت: در واقع یک ماه و نیم است که من به‌عنوان استاندار آذربایجان غربی به دولت مأمور آمده‌ام.

 

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به فقدان سرمایه‌گذاری‌های خارجی زیاد در آذربایجان‌غربی خطاب به خبرنگار پرسشگر گفت: کسی که انتقاد کند چرا در دوماه اخیر سرمایه‌گذار خارجی در استان سرمایه‌گذاری نکرده است، واقعاً خیلی از مسائل را متوجه نیست، سرمایه‌گذاری ثبات می‌خواهد. چرا در دولت‌های قبل پیگیر سرمایه‌گذاری و انتقاد از دولت نبودید؟

 

 

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها