دلیل اصلی افزایش جمعیت ازدواج نیست، بلکه رشد نرخ باروری و افزایش تمایل خانواده ها به این امر است به طوری که اگر این دو موضوع با یکدیگر و نیز رو به سوی یک هدف حرکت کنند سبب کاهش بسیاری از مشکلات خواهند بود.

به گزارش اکسیر نو، در این مورد با محمد جوان مدیر کل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت و گویی داشتیم.

اکسیر نو- در سال جاری چه تعداد ازدواج در استان به ثبت رسیده است؟

در سه ماهه نخست سال ۹۴ ، ۹ هزار و ۳۰۲ مورد ازدواج صورت گرفته است که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۵ نفر ازدواج روستایی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

اکسیر نو- وضعیت طلاق را در این مدت چگونه ارزیابی می کنید؟

در سه ماهه نخست سال جاری مجموعا یک هزار و۶۵۷ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است، البته  قابل ذکر است که در مقابل هر ۶ واقعه ازدواج یک مورد طلاق صورت می گیرد.

اکسیر نو- بیشترین فراوانی طلاق ثبت شده در استان در چه بازه سنی بوده است؟

بیشترین فراوانی طلاق ثبت شده در استان در مردان بین ۲۵ تا ۲۹ سال و در بین زنان بین ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است.

اکسیرنو- در بین شهرستان های استان کدام شهرستان بالاترین نرخ  ازدواج وطلاق را به خود اختصاص داده است؟

شهرستان  اشنویه بالترین درصد ازدواج و همچنین شهرستان بوکان بالاترین نرخ طلاق را دارد؛  به طوری که  در سه ماهه نخست سال جاری درسطح کشور ۳۹ هزار و ۹۸۱ فقره طلاق به ثبت رسیده است و آذربایجان غربی در رتبه ۱۳ کشوری قرار دارد.

اکسیر نو- وضعیت تولد نوزادان در این مدت چگونه بوده است؟

طی سال جاری در مجموع ۱۷ هزار و ۵۱۰ نوزاد در استان متولد شده اند که شاهد افزایش ۳ درصدی تولد نسبت به مدت زمان مشابه هستیم به طوری که ولادت شهری با ۱۱ هزار و ۶۲۷ مورد تولد نوزاد رشد ۱.۴ درصدی را دارد و از سوی دیگر ولادت روستایی نیز با تعداد ۵ هزار و ۸۸۳ مورد ۶.۲ درصد افزایش داشته است.

اکسیر نو- در سه ماهه اول سال ۹۴ در آذربایجان‌غربی چه تعداد فوتی  ثبت شده است؟

تعداد ۳ هزار و ۷۲۳ مورد فوت به ثبت رسیده که ۲ هزار و ۴۸۸ مورد آن شهری بوده است که افزایش ۶.۳ درصدی را نشان می‌دهد؛ فوت روستایی نیز یک هزار و ۲۳۵ نفر بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه  ۳.۷ درصد افزایش داشته است.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

1 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 1
    • دیدگاه رسول در سه شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۴ در ساعت ۶:۴۷ ب٫ظ

      آیا به نظر شما این وضعیت اسفناک مورد بررسی قرار بگیره و راهکارهای جدی برای آن پیدا کردن واجب نیست البته ما مردم نیز باید با دولت نهایت همکاری را بکنیم فقط باید فرآیند تعامل بین دولت و ملت بوجود بییاید.

      0 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها