در سومین روز از جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست ؛ بازی های بومی و محلی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش اکسیر نو، چهارمین جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست ارومیه در حال برگزاری است، جشنواره ای  که هر روز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی  با طعم انگورمیزبان هزاران گردشگر  از سرتا سر ایران است، جشنواره ای که با نمایین ایین و سنت های مردمان آذربایجان غربی و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی در حال برگزاری است.

img_20160916_175756

پرواز بادبادک ها  در کنار دریاچه نمکین ارومیه

در نخستین روز چهارمین جشنواره انگور، بادبادک ها ی دست ساز کودکان درکنار دریاچه ارومیه با هدف حمایت از دریاچه و صرفه جویی در مصرف اب به پرواز درامدند و بر اسمان ابی محوطه چی چست با عنوان پروانه های ابی نقش بستند.

هدف از اجرای این برنامه ایجاد شور و نشاط اجتماعی، حمایت از دریاچه ارومیه و فرهنگ سازی مصرف درست آب  بود و از شرکت کنندگان درخواست  کرد که  بادبادک های خود را به شکل پروانه و آبی رنگ و با پیام هایی در مورد کمبود وصرفه جویی در مصرف آب  بسازند.

img_20160916_175811

حضور سرمایه گذران  و مقامات خارجی در جشنواره انگور

چهارمین جشنواره انگور  با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مقامات خارجی با هدف اشنایی با اداب و رسوم و توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذار با حضور رسانه های خارجی و داخلی بازتاب رسانه پیدا کرد.

 نمایش موسیقی عاشیقی با حضور گسترده علاقمندان 

جشنواره انگور طی این روزها با اجرای  موسیقی سنتی عاشیقی با حضور علاقمندان در حیاط جنب تالار فلامینگو رنگ و بوی هنری پیدا کرده است.  این مراسم هر روز با تشویق  علاقمندان به موسیقی عاشیق  در حال اجرا است.

img_20160916_175807

احیای بازی های بومی و محلی 

در سومین  روز از جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست ؛ بازی های بومی و محلی به نمایش گذاشته شد. بازی های هایی مثل آرادا  قالدی، مش داش یا بئش داش، یتدی داش، خروس خروس، جورابین، کلاه پران، قییش قییش، لی لی یا چولنگ، قاچ توت به نمایش گذاشته شد.

همچنین در این روز مسابقه طناب کشی با هدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی در محوطه برگزار شد و مردمان این دیار با اجرای این مسابقه قدرت و توان خود را به نمایش گذاشتند.

img_20160916_175804

روز سوم چهارمین جشنواره انگور با اجرای مراسم دوشاب پزان، تهیه عرق بادرشیو،  با  حضورخیل کثیر شهروندان  و گردشگران  داوم یافت.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها