رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون دومین واحد تولیدی ترانسفورماتورهای روغنی کشور در ماکو با سرمایه 150 میلیارد تومان در حال احداث است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون دومین واحد تولیدی ترانسفورماتورهای روغنی کشور در ماکو با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان در حال احداث است.

” جعفرصادق اسکندری ” با اشاره به بازدید از واحد تولیدی نیروترانسفورماتور صبا تولید کننده انواع ترانسفورماتورهای توزیع روغنی که یکی از بزرگترین پروژه های تولیدی منطقه آزاد ماکو و دومین تولید کننده این محصول در سطح کشور بوده است افزود: این پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در دست احداث است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، این پروژه در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و اشتغال زایی برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم در دست احداث بوده که مقرر شد موضوعات رفع موانع تولید و تامین اعتبار پروژه مطرح و حمایت های لازم به منظور اعطای تسهیلات و اعتبار در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به بازدید خویش از واحد تولیدی کابی آلیاژ ماکو نیز بیان کرد: این پروژه با سرمایه گذاری خارجی تولید کننده فروسیلیس و فرومنگنز است که تولید سالانه واحد یاد شده ۳۳ هزار تن بوده و برای ۱۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد است.

وی اظهار کرد: در بازدید اخیر، موانع تولید این واحد تولیدی که اهم آن تامین مواد اولیه¬ای که تاکنون از خارج از کشور تامین می شد و متحمل هزینه های بالایی بوده بررسی و مقرر شد در زمینه واگذاری معدن و رفع مشکلات حال حاضر اقداماتی صورت گیرد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها