مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: احداث بیش از 1500 واحد مسکونی درمناطق زلزله زده کرمانشاه به آذربایجان غربی واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت:احداث بیش از ۱۵۰۰ واحد مسکونی درمناطق زلزله زده کرمانشاه به آذربایجان غربی واگذار شده است.

” محمود بدلی ” در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات این ارگان در زلزله اخیر کرمانشاه افزود: بازسازی و احداث واحدهای اسیب دیده منطقه دالاهو کرمانشاه به آذربایجان غربی محول شده که پس از بازررسی از ۶ هزار واحد از مجموع واحدهای خسارت دیده مناطق زلزله زده کرمانشاه احداث ۱۵۲۱ واحد در دستور کار قرارگرفته وتاکنون  ۸۰۰ واحد انعقاد قرارداد شده و به بانک های عامل معرفی شده است.

وی بازسازی شهرستان دالاهو با ۳ شهر و ۱۴۳ روستا به این اداره کل سپرده شده است  گفت : از ۱۵۲۱ واحد احداثی در منطقه دالاهو ۱۵۱ واحد شهری و ۱۳۷۰واحد روستایی هستند که از واحدهای روستایی تاکنون ۱۱۵۰ واحد پروانه صادر شده است.

بدلی بااشاره به تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده به مناطق زلزله زده افزود: ۳۰ میلیون تومان برای واحدهای روستایی و ۴۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد تسهیلات مسکن برای واحدهای شهری در نظر گرفته شده، همچنین ۱۰میلیون تومان نیز وام معیشتی به زلزله زدگان پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه از پیمانکاران محلی وبومی مناطق برای احداث و تعمیر مساکن کرمانشاه استفاده شده افزود: براساس برنامه ریزی مدون بنیاد مسکن با مشارکت اهالی مقرر شده تا پایان سال ۹۷ کلیه واحدهای مسکونی اسیب دیده این مناطق به بهره برداری برسد.

وی گفت: اکثر واحدهای اسیب دیده در مناطق زلزله زده از مصالح نامرغوب ساخته شده بودند و یا اصول فنی رعایت نشده بود .

بدلی با بیان اینکه ۲۴۵ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان وجود دارد افزود: تاکنون ۳۰ درصد از این واحدهای روستایی مقاوم سازی شدند و ۷۳ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه  سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی در کشور باید مقاوم سازی شود افزود: ازاین میزان سهم آذربایجان غربی ۱۲ هزار واحد است.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها