محفل شعر طنز جشنواره بین المللی شعر فجر در ارومیه با حضور شاعران طنز سرای برجسته کشور و استان مانند، رضا رفیع، ناصر فیض، سعید بیابانکی، سعید سلیمانپور و حسین کریمی مراغه‌ای برگزار می شود.

بهمن، ماه نوستالژی هاست. از بیعتی دوباره با امام راحل(ره) تا زمزمه کردن سرودهای انقلابی. از آن سال‌ها بود که بهمن هر سال، سالگرد انقلاب اسلامی از سوی مردم و مسئولان جشن گرفته می‌شوند.

مردم آذربایجان غربی که خود نقش بی‌بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند در آستانه دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده می‌شوند تا بیعتی دوباره با بنیانگذار کبیر انقلاب و شهدا داشته باشند.

«علیرضا نوروزی» رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در گفت و گو با همشهری به ویژه برنامه‌های این اداره در دهه فجر اشاره کرد.

محفل شعر طنز

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: از سوی حوزه هنری آذربایجان غربی برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت دهه مبارک فجر در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می‌توان به محفل شعر طنز جشنواره بین المللی شعر فجر در ارومیه با حضور شاعران طنز سرای برجسته کشور و استان مانند، رضا رفیع، ناصر فیض، سعید بیابانکی، سعید سلیمانپور و حسین کریمی مراغه‌ای اشاره کرد.

نوروزی اظهار کرد: شعر طنز جشنواره بین المللی شعر فجر از برنامه‌هایی است که در حوزه شعر طنز به همت حوزه هنری آذربایجان غربی برای نخستین بار در ارومیه برگزار می‌شود.
وی افزود: در این محفل شعر طنز از یکی از شاعران برجسته طنز کشور به نام حسین کریمی مراغه ای به پاس این‌که توانسته با آثارش لبخندی بر لب مردم بنشاند تقدیر خواهد شد.

به گفته رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی ، این برنامه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد یکی از معاونان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی میهمان مردم ارومیه خواهد بود.

هر کمیته، یک ویژه برنامه

نوروزی با اشاره به سایر برنامه‌های این ارگان فرهنگی، اظهار کرد: کمیته‌های مختلف حوزه هنری هرکدام یک برنامه تدارک دیده اند. مراسم عصر شعر انقلاب با حضور شاعران برجسته استانی برگزار می‌شود که شاعران به زبان‌های فارسی، ترکی و کردی اشعارشان را قرائت خواهند کرد.

وی افزود: کانون عاشیق‌های حوزه هنری یک برنامه بسیار زیبا را برای مردم استان تدارک دیده است. این برنامه‌ها علاوه بر حمایت از این هنر بومی استان، نوعی پیوند هنر متعهد با انقلاب اسلامی نیز است.

به گفته وی، نمایشگاه عکس بسیج و اکران فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم و عکس بسیج از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر به همت حوزه هنری آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می‌شود تا در کنار سایر برنامه‌هایی که از سوی ارگان‌های مختلف برگزار خواهد شد در دهه فجر بتوانیم نسل جدید را با اهداف و آرمان‌های انقلاب و امام راحل (ره) آشنا کنیم.

از سوی حوزه هنری آذربایجان غربی برنامه‌های متنوعی برای گرامیداشت دهه مبارک فجر در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می‌توان به محفل شعر طنز جشنواره بین المللی شعر فجر در ارومیه با حضور شاعران طنز سرای برجسته کشور و استان مانند رضا رفیع، ناصر فیض، سعید بیابانکی، سعید سلیمانپور و حسین کریمی مراغه‌ای اشاره کرد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها