با توجه به احداث این پروژه در جوار رودخانه شهرچای، دریاچه ای مصنوعی در بستر رودخانه به شکل دریاچه ارومیه احداث خواهد شد و در آن سرگرمی هایی از قبیل ماهیگیری و جت اسکی پیش بینی گردیده است.

 

استاندار آذربایجان غربی از پروژه مسکونی، تجاری و تفریحی «اوریاد» در ارومیه بازدید کرد.

به گزارش اکسیر نو، «قربانعلی سعادت» ضمن این بازدید از روند پیشرفت پروژه اظهار رضایت نموده و تاکید کرد: آینده کشور نیازمند وجود چنین پروژه های سرمایه گذاری است.

سرمایه گذاران اتریشی در راه ارومیه

در این مراسم شهردار ارومیه با تشکر از حمایت های بی شائبه استاندار آذربایجان غربی و شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیران استان از جذب سرمایه گذار و چنین پروژه هایی از حضور ۵۰ سرمایه گذار از کشور اتریش برای بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی و باغ شهر ارومیه خبر داد.

«محمد حضرت پور» در تشریح لزوم انجام پروژه های سرمایه گذاری در حوزه های مسکونی، تجاری و تفریحی خاطرنشان کرد: در هر شهر میبایستی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، یک پروژه MALL (مال: مرکز مبادلات بین المللی با هدف خرید توام با تفریح، سرگرمی و گذران تعطیلات) باید احداث گردد که در ارومیه هم اکنون در ۶ نقطه از شهر با مشارکت شهرداری در حال اجرا بوده و پروژه اوریاد مال سرآمد آنها است.

photo_2016-02-06_20-48-36

«اوریاد مال» مدرن ترین مرکز تجاری کشور

«ناصر علیزاده» مدیر پروژه اوریاد مال نیز با اعلام این که پروژه مذکور ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: با توجه به احداث این پروژه در جوار رودخانه شهرچای، دریاچه ای مصنوعی در بستر رودخانه به شکل دریاچه ارومیه احداث خواهد شد و در آن سرگرمی هایی از قبیل ماهیگیری و جت اسکی پیش بینی گردیده است.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه در سال جاری از لحاظ طراحی مدرن و اقتصاد شهری در بین مراکر تجاری ایران به عنوان برترین پروژه عمرانی کشوری انتخاب شده است، گفت: به دلیل رعایت استانداردهای بین المللی در احداث آن، تعداد زیادی از سفرا و روسای کنسولگری های کشورهای مختلف از محل بازدید و با انتقال اطلاعات، امکان مشارکت سرمایه گذاران کشورهای متبوع شان را فراهم نموده اند که در همین راستا ضمن عقد قرارداد با یکی از برندهای فرانسوی، مقرر شد پس از بهره برداری پروژه، جهت مدیریت بخش تجارت بین المللی پروژه اوریاد مال ۱۵۰۰ نفر از جوانان ارومیه را استخدام و پس از ۴ ماه آموزش نسبت به بکارگیری ایشان اقدام نماید.

علیزاده افزود: این پروژه با سرمایه گذاری ۴۰۰۰ میلیارد ریالی و به صورت مشارکتی با شهرداری ارومیه به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی شمالغرب کشور در حال اجراست.

مدیر پروژه اوریاد مال وسعت این مجموعه را ۲۰ هکتار در بهترین نقطه شهر اعلام کرد که بدون استفاده از وام و تسهیلات بانکی در احداث است.

به گفته او، این پروژه دارای دو برج ۱۸ طبقه مسکونی و هتل با امکاناتی از قبیل پارکینگ برای ۲۰۰۰ خودرو، تلکابین به طول ۲۸۰ متر مابین دو برج یاد شده، مانیتور شهری به ابعاد ۱۲۰ × ۳۳ متر، نمایشگاه گل و گیاه و شهربازی و آبنما به وسعت ۴۵۰۰ مترمربع، هایپرمارکت به وسعت ۸۰۰۰ متر مربع و واحدهای مسکونی با متراژ ۲۴۰ متر مربع پیش بینی شده است.

 

photo_2016-02-06_20-48-49

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها