زمان انتقال آب پس از دریافت پاسخ استعلام انجام شده از وزارت نیرو، با توجه به این كه عملیات اجرایی آن از سوی مجری طرح صورت خواهد گرفت،‌ بستگی به عوامل اجرایی طرح خواهد داشت.

به گزارش اکسیر نو، «بهره برداری نهایی از بزرگ ترین پروژه تله‌کابین ارومیه تا پایان سال جاری» تیتر چند سال اخیر تمامی سایت های خبری از زبان مسئولان اجرایی این طرح ملی بوده، که متاسفانه با کش و قوس‌های فراوان با گذشت ۱۰ سال از عملیات اجرایی آن به بهره برداری نرسیده است.

براساس آخرین اظهارات مسئولان ذی‌ربط درباره راه‌اندازی تله کابین ارومیه، واگذار نشدن به موقع آب و زمین مورد نظر، سبب تعلل در ادامه روند ساخت ایستگاه دوم تله کابین ارومیه شده است. در این اظهارات بیان شده  که در صورت تخصیص نیافتن به موقع آب به پروژه، مشکلاتی در ایستگاه دوم به وجود خواهد آمد. برای آگاهی از دلیل تاخیر در واگذاری آب به پروژه تله کابین ارومیه با «کیومرث دانشجو» مدیرعامل شرکت آب منطقه ای‌‌ آذربایجان غربی گفت و گو کردیم.

اکسیر نو – درباره انتقال نیافتن آب برای تکمیل فاز یک پروژه تله کابین ارومیه که سبب تعلل در ادامه روند آن شده توضیح دهید.

تخصیص آب به پروژه مذکور از محل صرفه‌جویی در مصارف بخش کشاورزی و همچنین تغییر کاربری بخشی از آب تنظیمی سد شهرچای از کشاورزی به صنعت در نظر گرفته شده است که موضوع پس از موافقت اولیه کمیته مدیریت منابع آب شرکت به منظور صدور مجوز نهایی به دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو ارسال شده است.

اکسیر نو – نیاز آبی برای ادامه روند پروژه تله کابین ارومیه چقدر بوده است؟

میزان آب مورد نیاز برای ادامه پروژه باید از مشاور طرح استعلام شود.

اکسیر نو – آیا مقدار آب در نظر گرفته شده برای واگذاری به این پروژه در بحران کمبود آب در استان تاثیری خواهد داشت؟

با توجه به این که تخصیص آب از محل صرفه جویی در مصارف بخش کشاورزی است تاثیری در تشدید بحران کمبود آب در استان نخواهد داشت.

اکسیر نو – انتقال آب برای ادامه روند پروژه در چه زمانی صورت خواهد گرفت؟

زمان انتقال آب پس از دریافت پاسخ استعلام انجام شده از وزارت نیرو، با توجه به این که عملیات اجرایی آن از سوی مجری طرح صورت خواهد گرفت،‌ بستگی به عوامل اجرایی طرح خواهد داشت.

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها