آمارهای اعلام شده حاکی از افزایش تردد جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌‎غربی است.

 «سینا پسران افشاریان» / آمارهای اعلام شده حاکی از افزایش تردد جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌‎غربی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی در مورد میزان تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان می گوید: در ایام تعطیلات نوروزی بیش از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در محورهای سراسر استان تردد داشتند.

«عبدالحسین علی‌اکبری» در مورد آمار تصادفات در محورهای مواصلاتی استان نیز گفت: امسال آمار تصادفات فوتی ۹ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۱ مورد بوده کاهش یافته است و در این تصادفات متاسفانه ۱۱ نفر فوت کرده اند.

وی اضافه کرد: تعداد تصادفات جرحی امسال نیز ۲۱۹ بوده و آمار مجروح شدگان در تصادفات نیز ۴۵۳ نفر بوده اند درحالیکه این میزان در سال گذشته ۳۰۸ مجروح در ۱۵۸ تصادف بوده است و شاهد افزایش ۳۸ و ۴۷ درصدی آمار تصادفات و تعداد مجروح شدگان حاصل از تصادف هستیم.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی محورهای  «ارومیه- سلماس»، «ارومیه-مهاباد» و «ارومیه- تبریز» ۳ محور پرتردد استان در ایام تعطیلات نوروزی بوده است.

 

افزایش ۴۰درصدی تردد مسافرین نوروزی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی هم می گوید: آخرین آمارها نشان می‌دهد تعداد مسافرین نوروزی در محورهای مواصلاتی استان ۱۲۰هزار مسافر بوده که نسبت مدت مشابه در سال گذشته ۴۰درصد افزایش را نشان می دهد.

«سرهنگ اسدالله مالکی» می افزاید: همچنین در ایام تعطیلات نوروزی، میزان ترددات در جاده های استان ۳ هزار و ۸۸۰ ساعت بوده است درحالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳ هزار و ۴۷۲ ساعت بوده و امسال ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار میکند: آمار تصادفات فوتی در تعطیلات نوروز امسال ۲۱ درصد کاهش یافته درحالیکه آمار تصادفات استان متاسفانه ۲۶ درصد افزایش یافته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی درباره مهمترین علل تصادفات رانندگی در استان می گوید: عامل بیشتر تصادفات عدم توجه به جلو بوده که ۳۱ درصد تصادفات را شامل می شود. ضمن اینکه تخطی از سرعت مطمئنه با ۲۷ درصد دومین عامل مهم در تصادفات نوروزی در استان بوده است.

منبع: همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها