معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی آذربایجان غربی اعلام کرد
آذربایجان غربی از استان‌های نیرو خیز کشور است و جوانان مستعد و علاقه مند زیادی نسبت به سایر استان‌های کشور دارد و با توجه به این علاقه مندی سهمیه اختصاص یافته به استان نیز افزایش یافته است و می‌توانیم در همه مقاطع مستعدترین و نخبه ترین نیرو را گزینش کنیم.

به گزارش اکسیر نو، ضرورت حفظ ارزش‌ها و برقراری عدالت منوط به برقراری امنیت اجتماعی در جامعه است. امنیت معنای بسیار وسیعی دارد که وظیفه حفظ آن بر عهده دلاورمردان نیروی انتظامی است که به صورت شبانه روزی از خاک و ناموس این مملکت محفاظت می‌کنند. با توجه به افزایش علاقه مندی جوانان استان برای عضویت در نیروی انتظامی درباره جذب نیروی انسانی در این ارگان با «جلال عباس زاده» معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی آذربایجان غربی گفت و گو کردیم.

اکسیر نو – شیوه جذب و استخدام در نیروی انتظامی چگونه است؟

نیروی انتظامی هر سال در انواع مختلف درجه‌داری افسر جذب می‌کند. داوطلبان استخدامی نیروی انتظامی پس از ثبت نام و پذیرش در کنکور سراسری و گذراندن ۴ سال آموزش در دانشکده افسری می‌توانند به عنوان پلیس مشغول فعالیت شوند.

اکسیر نو- نیروهای آموزش دیده با چه معیارهایی در رسته‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند؟

نیروی انتظامی شامل ۱۸ رسته است که از این رسته‌ها می‌توان به اطلاعات، انتظامی، عملیاتی، اداری و پشتیبانی اشاره کرد. افراد استخدام شده با توجه به نیاز و تخصص هر فرد در رسته مشخص تقسیم بندی می‌شوند. یکی از سیاست‌های صحیح ناجا این است که آموزش هایش تخصصی است و هر فرد بنا به تخصص خود فعالیت می‌کند.

اکسیر نو- دانشگاه افسری در کدام یک از شهرهای کشور وجود دارد؟ آیا آذربایجان غربی نیازی به مرکز آموزش دانشگاهی دارد؟

آذربایجان غربی دارای مرکز آموزش سربازی است، اما مرکز آموزش دانشگاهی ندارد؛ البته با وجود دانشگاه امین ناجا نیازی به مرکز آموزش دانشگاهی در استان نیست. دانشگاه امین ناجا در تهران قرار دارد و بسیار جامع است که دانشجویان می‌توانند در آن تا مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه دانشکده‌های مختلفی چون «پلیس زن» و در کل کشور ۲ شعبه در آذربایجان شرقی و اصفهان دارد.

اکسیر نو – سهمیه آذربایجان غربی را در تقسیم بندی کشوری نیروی انسانی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آذربایجان غربی از استان‌های نیرو خیز کشور است و جوانان مستعد و علاقه مند زیادی نسبت به سایر استان‌های کشور دارد و با توجه به این علاقه مندی سهمیه اختصاص یافته به استان نیز افزایش یافته است و می‌توانیم در همه مقاطع مستعدترین و نخبه ترین نیرو را گزینش کنیم. آذربایجان غربی کمبودنیرو ندارد و هر سال متقاضی عضویت در نیروی انتظامی بیشتر از استخدامی هاست.

اکسیر نوسهم بانوان در استخدام نیروی انتظامی چگونه است؟

گزینش بانوان نیز از طریق کنکور سراسری و با نظارت وزارت علوم انجام می‌شود. بنابر برآوردهای سالانه نیروی انتظامی سهمیه ای برای بانوان در نظر می‌گیرد که با قبولی و پس از ۴ سال آموزش در دانشکده افسری به عنوان پلیس زن مدرج می‌شوند؛ البته بانوان نیز می‌توانند با مدرک دیپلم به صورت درجه داری استخدام نیروی انتظامی شوند.

اکسیر نو آمار نیروهای استخدامی از دانش‌آموختگان چه تغییری کرده است؟

در سال‌های گذشته نیروی انتظامی از بین دانشجویان داوطلب دانشگاه‌های سراسر کشور نیرو جذب می‌کرد، اما امروزه با توجه به گسترش دانشگاه امین ناجا جذب دانش آموختگان از دیگر دانشگاه‌ها کاهش یافته است.

اکسیر نو – درباره پلیس افتخاری و نحوه عضویت در آن اطلاعات بیشتری در اختیار مردم قرار دهید.

پلیس افتخاری نشان دهنده جامعه محور بودن پلیس است که علاوه بر تقویت و بهبود رابطه مردم با پلیس از طریق مشارکت آنان در فعالیت‌های پلیسی می‌تواند ظرفیت و توان مردمی را برای گسترش امنیت و مشارکت عمومی افزایش دهد. این طرح با توجه به تبصره ۳ ماده ۲۳ قانون استخدامی ناجا تشکیل شده و با هدف کمک به ناجا در توسعه و تحکیم نظم و امنیت اجتماعی آغاز به کار کرده است. پلیس افتخاری پذیرش خود را در سطح یک که شامل افراد دیپلم به بالا تا دکتری و سطح ۲ شامل زیر دیپلم تا سوم راهنمایی است، انجام می‌دهد. افراد جذب شده در عرصه‌های پلیس فتا، پیشگیری، راهور، اطلاعات، آگاهی، معاونت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر به فعالیت می‌پردازند. علاقه مندان برای عضویت در طرح پلیس افتخاری می‌توانند به کلانتری‌های محل سکونت، پلیس مواد مخدر، پلیس آگاهی و معاونت اجتماعی مراجعه کنند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

3 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 3
  • دیدگاه kambiz2020 در سه شنبه، ۸ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت ۵:۰۷ ب٫ظ

   سلام پلیس افتخاری در ناجا استخدام میشود حداقل معدل برای پلیس افتخاری جهت جذب در ناجا چقدر هستش در خوزستان بهبهان پلیس افتخاری حکم حمل سلاح بهش ندادن هنوز و

   1 پاسخ
  • دیدگاه kambiz2020 در سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵ در ساعت ۱۱:۳۲ ب٫ظ

   پلیس افتخاری خوزستان بهبهان حمایت مالی وحمایت لباسی ونیروها دارای کارت شناسایی معتبر نیستن ومرتب پلیس راهور جلوی وسیله نقلیه بچهای پلیس افتخاری میگره جریمه ام میکنه

   1 پاسخ
  • دیدگاه kambiz2020 در سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵ در ساعت ۱۱:۲۹ ب٫ظ

   با سلام طرح خوبی اما باید نیروها از حقوق برخودار باشند ودارای کارت شناسایی معتبر باشه ولباس نظآمی یک دست با آرم وعلایم ناجا باشه نه بی لباس وبی کارت شناسایی

   2 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها