توصیه-هایی-به-زنبورداران آذربایجان غربی در امر تولید عسل جزو استان های پیشرو کشور است که باید برای بالا بردن هرچه بیشتر کیفیت عسل های تولیدی تلاش کرد. اکنون بالا بردن کیفیت تولیدات عسل بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشوری و استانی قرار گرفته است. در این گزارش به بررسی اقدامات انجام شده برای بالا بردن کیفیت عسل تولیدی خواهیم پرداخت.
785446554در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که سرمایه‌گذاران از سمت صنعت و کشاورزی به سمت حوزه گردشگری میل پیداکرده‌اند. ولی در این مسیر با مشکلات فراوانی درگیر بوده و بعضاً باوجود علاقه بسیار از ادامه مسیر پشیمان شده و سرمایه خود را به حوزه‌ی دیگری گسیل می‌دهند. دراین‌بین نیاز است تا دستگاه‌های دولتی با اعمال سیاست‌های تشویقی و همچنین رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش، نسبت به تشویق سرمایه‌گذاران جهت نیل به حوزه گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب به جهت جذب گردشگر و مسافر به این استان اقدام کنند.
11111111111با توجه به اهمیت استراتژیک این دروازه گمرکی، مدیرانی که برای این سکان‌داری آن انتخاب می‌شوند باید از افراد متخصص، متعهد، شفاف، جسور، قانونمند و اهل‌فن باشند و از سوی دیگر نیز در این پست ثبات داشته باشند. متأسفانه علی‌رغم اهمیت این موضوع در طی سه سال گذشته، پنج مدیرکل (عباسپور، آذربد، برکابیان، انصاریان و معصومی) به این سمت گمارده شده‌اند و یا جابجا شده‌اند که این تغییرات مدیریتی می‌تواند نشان از بی‌ثباتی و سلیقه‌ای عمل نمودن و یا نشأت گرفته از شایعاتی است که گویا این مدیران به علت هم‌‎سو نبودن یا مقاومت در مقابل خواسته‌های برخی افراد و مسئولان متنفذ منطقه و استان و حتی کشوری، جابه‌جا می‌شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد
امنکتکمدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از وجود بیش از ۱۲۰ هزار ثبت نام شده بیکار در آذربایجان غربی خبر داد.
فاطمه قنبرپور مشاور استاندار سابق آذربایجان‌غربی:
photo_2018-03-07_12-23-15اشاره: او از معدود بانوان فعال در حوزه اقتصادی، بازرگانی و اجتماعی آذربایجان‌غربی است. متولد سال 1348 بوده و در سال 1372 از رشته اقتصاد بازرگانی در مقطع کارشناسی، فارغ‌التحصیل شده است و از سال 1372 با مدیرعاملی شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی در آذربایجان‌غربی، فعالیت اقتصادی و بازرگانی خود را آغاز کرده است. وی در طول 26 سال فعالیت اقتصادی خود، همواره جزو صادرکنندگان برتر استان بوده و از سال 1393 پس از برگزاری پارلمان بخش خصوصی و کسب رأی اول کمیسیون بازرگانی به‌عنوان عضو هیئت نمایندگان و تنها بانوی اتاق بازرگانی ارومیه انتخاب شد.
82425711-71405276 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی می گوید: از میان فرش های دستباف تولیدی آذربایجان غربی فرش ریز ماهی خوی به ثبت ملی و جهانی رسیده و فرش افشار تکاب نیز ثبت ملی شده و در حال طی مراحل ثبت جهانی است.
8556466فرش تولیدی آذربایجان غربی یکی از با کیفیت ترین فرش های کشور است. امروزه وجود مشکلات صادراتی، نبود نمایشگاه دائمی، نبود مشاغل مکمل قالیبافی و مشکلات دست و پاگیر بیمه کارگران فرش بافی، روند عرضه این آثار کم نظیر در بازارهای جهانی را کند کرده اما صادرات آن همچنان ادامه دارد.
انبنادرباره آخرین وضعیت ناوگان اتوبوس رانی به گفت و گو با « ناصر سعید آبادی » مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه پرداختیم.
545454 همواره مسئولین و رسانه ها در پی فرهنگسازی برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در جهت کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوا هستند. با توجه به نبود مترو، متروبوس و اتوبوس های بی آر تی در آذربایجان غربی و ارومیه تنها دو گزینه استفاده از تاکسی و اتوبوس در پیش روی افراد معتقد به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.
جایگاه نخست پتروشیمی ارومیه در زمینه عملکرد تولیدرئیس کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی که در آیین تجلیل از صادر کنندگان نمونه و فعالین اقتصادی برتر سال ۹۶ آذربایجان غربی حضور داشت، در سخنرانی های خود در این مراسم از ضعف در جذب سرمایه گذاری سخن گفته و بسیاری از پروژه های نیمه تمام را در نتیجه نبود سرمایه گذاری دانست.
IMAGE636012448799481900-640x480تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها، از جمله تاکیدات دولت است که در این جهت، تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی به اندازه کافی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و نظارت بر قیمت کالاها بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد.
82464448-71482783در ماه های اخیر شاهد نوسانات قیمت کالاهای اساسی و در بیشتر مواقع افزایش قیمت این کالاها بودیم که در این میان قیمت تخم مرغ بیش از سایر کالاها به طور بی سابقه ای افزایش یافته و باعث نارضایتی و اعتراض مصرف کنندگان شد. همه ساله با نزدیک شدن به ایام عید و آغاز مهمانی ها، افزایش قیمت کالاهای اساسی به یکی از دغدغه های مردم تبدیل می شود. در این گزارش به بررسی قیمت کالاهای اساسی در ایام منتهی به پایان سال و برنامه های مربوط به تنظیم بازار شب عید خواهیم پرداخت.
IMG_20151025_111156مرزهای مشترک، همواره عامل مهمی در افزایش تعاملات و مبادلات تجاری و همچنین دروازه‌ای برای ارتباطات میان‌فرهنگی دو طرف مرز است. با نگاهی به گستره مرزی و جغرافیایی ایران، به‌وضوح می‌توان دریافت که به نسبت سایر استان‌های مرزی کشور، آذربایجان‌غربی دارای موقعیتی ژئوپولتیک و استراتژیک است.
پوشاک گپ واحد تولیدی پوشاک گستر برسام در شهرک صنعتی ماکو با ظرفیت ۱۰۰ درصد و در دو شیفت کاری در حال تولید شلوارهای جین است. درباره تولیدات این واحد تولیدی و کیفیت تولیدات آن به گفت و گو با «وحید عظیمی» مدیرعامل واحد تولیدی پوشاک گستر برسام پرداختیم.
بازار پوشاکامروزه باتبلیغات گسترده، بیشتر مردم تمایل به خرید پوشاک خارجی و برنده های خاص دارند و این در حالیست که به گواه کارشناسان کیفیت الیاف ایرانی بالاتر از الیاف خارجی است. به منظور فرهنگسازی بین مردم برای استفاده از پوشاک تلید داخل، طرحی مبنی بر کنترل واردات پوشاک در سطح کشور مطرح شده است که در این گزارش به بررسی علت انتخاب پوشاک خارجی توسط مردم و چگونگی اجرای این طرح خواهیم پرداخت.