اکنون که در سال های آغازین هزاره سوم میلادی به سر می بریم، به مددِ پیشرفت های تکنولوژیک ارتباطاتی و اطلاعاتی و افزایش سوادِ رسانه ای مردم، بیش از هر زمان دیگری، شفافیت، راستگویی، سرعت، دقت، جامعیت و مسئولیت اجتماعی، به رسالت اصلی رسانه های همگانی از جمله رسانه های مجازی و برخط تبدیل شده است.

رضوان آیرملو، مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «اکسیر نو»/ امروزه، راستگویی، درستگویی، دقت، سرعت عمل، تبیین و تشریح خبر، پژوهشگری و مسلح بودن به تکنیک ها و ابزارهای اطلاع یابی و اطلاع رسانی درست، رسالتِ مهم جامعه رسانه ای در هر دو مقیاس جهانی و محلی، برای برآورده کردن نیازهای خبری و اطلاعاتی مردم است.

در دو سال اخیر و در فضایی که عقلانیت و تدبیر جای تصمیمات و فرایندهای احساسی و خارج از قاعده را گرفته است، فعالیت و آغاز به کار رسانه ای که عمیقا به حقوق مردم در اطلاع یابی و مسئولیت اجتماعی روزنامه نگاران و خبرنگاران در اطلاع رسانی اعتقاد دارد، قطعا می تواند مبارک و سبب خیر عمومی و نفع اجتماعی و بهبود فضای اطلاع رسانی و خبر رسانی در استان شود.

“اکسیر نو” ضمن احترام به سایر رسانه های مکتوب و برخط استان و ارج نهادن به زحمات آنها، آمده تا در فضای متشنج حاکم بر رسانه های استان، با مدد گرفتن از پروردگار متعال، روحی دگر در کالبد نیمه جان رسانه های استان بدمد.

“اکسیر نو” می کوشد به وسع خود، در مسیر و وادیِ آگاهی و نیک اندیشی و ساختن جهانی کمال جو و بالنده گام بردارد که این امرِ سخت و خطیر، جز با پرده برداشتن صاحبان قلم از ناآگاهی و بی‌خبری و نظارت و نگهبانی بر داشته های عمومیِ جامعه توسط وجدان های بیدارِ آنان، مقدور و میسور نمی شود.

“اکسیر نو” همان گونه که از نام اش هویداست، آمده تا در فضای متاسفانه متشنج و بغض آلود رسانه ای استان، با تمسک به دو اصل مسلم رعایت اخلاق و اصول و استانداردهای حرفه ای، نویدبخش امید و آگاهی و دانایی محوری، در میان مخاطبان خویش باشد.

“اکسیر نو” خود را مرعوب جناح بندی های مرسوم و بعضا کاذب سیاسی نمی داند؛ “اکسیر نو” نه راستی خواهد بود و نه چپی. بلکه تلاش می کند در مسیر اعتدال و عقلانیت گام بردارد، اما این تلاش هرگز به معنای تبعیت بی چون و چرایِ “اکسیر نو” از دولت و دولتمردان نبوده و نخواهد بود. بلکه این پایگاه خبری، براساس رسالت حرفه ای و واقع نگری  و مسئولیت های حرفه ای خود، در کنار مشی حمایتی خود از برنامه های منطقی دولت، رویکرد انتقادی و نظارتی را نیز در قبال سه رکن جمهوریت فراموش نخواهد کرد.

“اکسیر نو” با اهدافی مترقی و دست اندرکارانی جوان و پرشور در فضای مجازی و واقعی استان متولد شده و نشو و نما خواهد یافت و امید آن داریم نویدبخش مکتبی جدید در عرصه اطلاع رسانی و اطلاع یابی استان و شمال غرب و حتی سراسر کشور باشد.

تاکید داریم که “اکسیر نو” نه مجذوب اصولگرایی است و نه عقد اخوت با اصلاح طلبی بسته است. ضمن احترام به هر دو نگرش و جریان، هیچ یک از آن دو  و سایر نگرشها و تفکرات دیگر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره را از نظارت و نقد منصفانه خود، بی نیاز و مبرا نمی داند.

آرمان “اکسیر نو” دوری از «عبوسا قمطریرا» و بدل شدن به مصداق «نَضرَتا و سرورا» است تا برگ دیگری از تاریخ مطبوعات و رسانه های منطقه را ورق زند و موجی جدید از امید و اثربخشی را در آن پدید آورد.

“اکسیر نو” با تمهیدات در نظر گرفته شده، نیروهای انسانی متعهد و کاردان و امکانات فنی مناسب، سعی می کند با تولید محتوا و افزایش کیفیت در پوشش خبری رویدادهای مختلف، در مسیر ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه، به وظایف ذاتی و انسانی خود فارغ از هر گونه جهت گیری مغرضانۀ قومی، صنفی، نژادی، مذهبی و…عمل نموده و همواره تریبونی برای تعامل، وحدت، همگرایی و بسط و توسعه جامعه مدنی و حوزه عمومی برای شهروندان این استان و ایران اسلامی بصورت عام باشد.

رضوان آیرملو

رضوان آیرملو

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

2 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 2
  • دیدگاه اکبر رفاهی در جمعه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۵:۴۰ ب٫ظ

   مبارک است . امیدوارم منبع خبر موثق و همچنین اخبار شاد برای استان باشد

   4 پاسخ
  • دیدگاه احسان در جمعه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۳:۳۱ ب٫ظ

   بسیار خوب و عالی است.

   3 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها