Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 بازگشت یک استاندار؛ تداوم حضور به شوق خدمت - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی امروز که بعد از سی روز استراحت ناخواسته بخاطر عمل جراحی قلب، به استان برگشت، وقتی روی صندلی پلاستیکی آبی رنگ مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام حسنی نشسته بود احتمالا شاید با خودش می گفته که « قلب من اینجا بهتر زندگی می کند». در استانی که روزهای تاریک زیاد به خود دیده و امروز چشم امید بسته به مردی که گفته، قاصد خبرهای خوبی است.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی امروز که بعد از سی روز استراحت ناخواسته بخاطر عمل جراحی قلب، به استان برگشت، وقتی روی صندلی پلاستیکی آبی رنگ مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام حسنی نشسته بود احتمالا شاید با خودش می گفته که « قلب من اینجا بهتر زندگی می کند». در استانی که روزهای تاریک زیاد به خود دیده و امروز چشم امید بسته به مردی که گفته، قاصد خبرهای خوبی است.

خبر بازگشت شهریاری که رسانه ای شد دوباره دلمان هوس خبرهای خوب کرد از جنس همان خبر موافقت گازرسانی به هزار روستای محروم استان، از جنس همان برملا کردن اختلاس از سوخت مرزنشینان، از جنس کمک به خانه های سیل زده پیرانشهر و… این استان روزهای دشوار کم به خودش ندیده است. هم عوعو سگان را تجربه کرده و هم غُرش شیران را دیده. هم گُرد سُم اسبان دزدان بیت المال را فرونشانده و لنگی خران انسانهای سست عنصری را که چشم طمع داشته اند به سرمایه های آن را… اما آذربایجان غربی هنوز زنده است و نفس می کشد.

می گویند روی دیوار سلول یک زندانی یهودی در بازداشتگاه نازی ها نوشته شده بود« عاشق اینم وقتی اون جهان، خدا ازم می پرسه برای چی فلان کار رو کردی؟ بگم: حتما حکمتی توش بوده!» حس عجیبی دارم که ناراحتی قلبی استاندار و مرخصی ناخواسته یکماهه شهریاری هم حکمتی داشته است. نشان به آن نشان که برخی ها با شنیدن خبر ناراحتی قلبی شهریاری، بشکن زدند و احتمالا پیژامه پوشیده و وقتی به کمر قر می دادند، دوستانشان هم دست می زدند و ایشالا مبارکش باد سر داده و خودشان را تکان داده اند! دیشدانه دیشدان!

کلمه ها از گلوله ها، زخم های عمیقتری بر جا می گذارند. شهریاری خوب این را درک کرده است. کسی که عمل قلب باز انجام داده نیک می داند زخم گلوله خوب می شود اما گاهی جای بعضی زخم های زبان هرگز التیام نمی یابد! اینکه به یک نفر که از آرامش و نظم کشوری مثل آلمان دل کنده و قصد خدمت در وطن را کرده در استانی که کم از زخم زبان و فراری دادن خادمین واقعی ضربه نخورده، تهمت و تخریب نثار می شود این یعنی حکایت بادام فروشی که همه بادام هایش مزه زهر گرفته اند. یعنی کار دشوار خوب بودن در روزهای ناخوب!

شهریاری بازگشت! قرار نیست که شهریاری برای ما که همواره آینه کبودی گذاشته ایم مقابل چشم مان و مدام سیاهی و تاریکی و تلخی ها را می بینیم معجزه کند. ولی در همین مدتی که قلبش در آذربایجان غربی زندگی می کند نشان داده که می توان در روزگاری که زخم می زنند، صادق بود.

خطاب به شهریاری می گویم که قبول داریم گاهی آنقدر حجم آوار درون زیاد می شود که باید داد زد و گرنه همه پسر بچه شیطانی را دوست دارند که توی کوچه دعوا کرده، کتک خورده بعد از جایش بلند شده و با آستین دماغش را پاک می کند و می گوید اصلا هم درد نداشت! پس بقول آلمانی ها:

Das Eisen schmieden, solange es heiß ist.
تا آفتاب می درخشد، علف ها را خشک کن./ اسکندر خنجری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 121

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)