با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مقصد و وسیله مسافرت های نوروزی به کلید واژه بسیاری از گفتگوهای مردمی بدل می شود افرادی که قصد سفر در روزهای عید نوروز را دارند از هفته های باقی مانده به عید، برنامه سفر می ریزند تا بتوانند با استفاده از تعطیلی های دو هفته ای عید، به اصطلاح دلی ازعزا در بیاورند و خستگی روزهای کاری سال را از تن به در کنند.

مریم نقی پور – با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مقصد و وسیله مسافرت های نوروزی به کلید واژه بسیاری از گفتگوهای مردمی بدل می شود افرادی که قصد سفر در روزهای عید نوروز را دارند از هفته های باقی مانده به عید، برنامه سفر می ریزند تا بتوانند با استفاده از تعطیلی های دو هفته ای عید، به اصطلاح دلی ازعزا در بیاورند و خستگی روزهای کاری سال را از تن به در کنند.
با شروع تعطیلات نوروزی سفر های نوروزی در آذربایجان غربی و ارومیه هم آغازمی شود  و با توجه به حجم حدود ۹۰ درصد جابجایی‌ها از طریق جاده‌ها و همچنین تردد آنها در داخل شهر در نتیجه شاهد افزایش اوج ترافیک و بروز تصادفات هستیم  که  بر این اساس  رئیس مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان غربی از آماده باش اورژانس استان در ایام نوروز  خبر داد .
«باقر بهرامی»  با اشاره به آماده باش مرکز فوریت های پزشکی و خدمات ایمنی آذربایجان غربی برای ایام نوروزگفت: ،تمامی اورژانس پیش بیمارستانی و داخل بیمارستانی، پرسنل و آمبولانس های مرکز در ایام نوروز در آماده باش خواهند بود.
وی افزود:  طرح ویژه نوروزی خدمات اورژانس ۱۱۵ آذربایجان غربی  از ۲۴ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت .
بهرامی با بیان اینکه درآذربایجان غربی  تعداد ۴۶ پایگاه جاده ای و۳۲  پایگاه داخل شهری مشغول به فعالیت هستند،  اظهار کرد:  تعداد۱۰۰  دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل  و بیش از ۵۰۰  نیرو نیز درایام نوروز مشغول به ارائه خدمات خواهند بود.
وی با اشاره به فعالیت ۱۱ ایستگاه سلامت در استان آذربایجان غربی ، بیان کرد:  ایستگاه های سلامت در راستای ارائه مشاوره های تندرستی و سلامت و توزیع  بروشور های سلامت در این شهر ستان ها در ایام نوروز مشغول به فعالیت خواهند بود  و همچنین در ایام نوروز ۲ دستگاه اتوبوس در استان فعال خواهند بود.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به مدت زمان رسیدن نیروی امدادی اورژانس به محل حادثه گفت: در حال حاضر میانگین زمان رسیدن بر سر بالین بیمار در جاده مواصلاتی۱۱ دقیقه بوده و در داخل شهر این میزان ۸ دقیقه است.
به گفته وی محورهای مواصلاتی سلماس-ارومیه،  ارومیه –مهاباد، میاندوآب –بوکان و جاده شهید کلاتری  بیشترین میزان حوادث را در اوج سفرهای نورزی به خود اختصاص می دهد که تمامی آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ در حاشیه جاده‌ها و در معرض دید مردم، با هدف افزایش امنیت خاطر مسافران و همچنین امدادرسانی سریع در مورد اتفاق و سوانح مستقرخواهند بود.
آماده باش سازمان آتش نشانی
ریسس سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه نیز از آماده باش کامل نیروها عملیاتی سازمان  از اول اسفند تا ۱۵ فروردین خبرداد و گفت: بدین منظور  تمامی ماشین آلات سازمان و همچنین ۳ موتور گشت سیار و تمام نیروهای سازمان آتش نشانی در سطح شهر در ایام نوروز مشغول به فعالیت خواهند بود.
«ابراهیم شاد قوشچی» بیان کرد: گشت های سیار در نقاط پر تردد شهر چون میدان انقلاب، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان سرداران و  خیابان شهید بهشتی  مستقر خواهند شد .
وی اظهار کرد: توزیع بورشورهای توصیه های ایمنی در سطح شهر و استقرار ایستگاه های سیار آتش نشانی در وردی و خروجی های شهر را از برنامه های سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه در ایام نوروز است.
شاد قوشچی افزود: همچنین جهت پیگیری از حوادث و فرهنگسازی در این خصوص، تعداد ۱۶ هزار دانش آموز از ابتدای سال تا تاکنون آموزش های لازم  جهت پیشگیری از حوادث را گذرانده اند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها