مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی درباره برنامه‌های هفته وحدت به همشهری گفت: ما ایامی را به مناسبت هفته وحدت با عنوان قرآن و عترت نامگذاری کرده‌ایم که جشنواره‌های مختلفی در آن با هدف ترویج قرآن و سیره اهل بیت (ع) در حال برگزاری است. تشویق فعالان و همچنین شناسایی استعدادهای جوان این رشته از سایر اهداف جشنواره قرآن و عترت به شمار می‌رود.

برگزاری جشنواره‌ها در تمام رشته‌ها اعم از فرهنگی و  هنری و علمی  دامنه وسیعی را برای ترویج و تشویق فعالین این رشته‌ها به وجود می‌آورد. جشنواره قرآن و عترت در آستانه هفته وحدت از جمله جشنواره‌هایی است که با هدف ترویجی و کشف استعدادهای جوان برای گسترش این رشته برگزار شده است.درباره چگونگی برگزاری، رشته‌ها و سطح برگزاری این جشنواره با حجت الاسلام «محمدباقر کریمی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت وگو کردیم.

اهداف جشنواره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی درباره برنامه‌های هفته وحدت به همشهری  گفت: ما ایامی را به مناسبت هفته وحدت با عنوان قرآن و عترت نامگذاری کرده‌ایم که جشنواره‌های مختلفی در آن با هدف ترویج قرآن و سیره اهل بیت (ع) در حال برگزاری است. تشویق فعالان و همچنین شناسایی استعدادهای جوان این رشته از سایر اهداف جشنواره قرآن و عترت به شمار می‌رود.
کریمی در ادامه به تاثیر این جشنواره‌ها در رونق فعالیت‌های قرآنی پرداخت و گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره‌ها بحث ترویج است که فعالان قرآنی و درگاه اهل بیت(ع) باید  با همت هرچه تمام تر به فعالیت در این عرصه بپردازند. شناسایی استعدادهای جدید برای گسترده‌تر ساختن این عرصه ترویجی از سایر اهداف اصلی این جشنواره به شمار می‌آید. ضمن آن که برگزاری این جشنواره در هفته ای موسوم به هفته وحدت که خود مروج اتحاد مسلمین است بیش از پیش می‌تواند در ترویج وحدت اسلامی موثر باشد.
کریمی درباره رشته‌های حاضر در این جشنواره افزود: جشنواره‌های قرآن و عترت در حوزه فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع شعر، داستان، پایان نامه دانشجویی، عکس، فیلم، سرود، تابلوفرش، صوت و لحن، قرائت و  صنایع چوبی  در تمام رده‌های سنی در حال برگزاری است.

سطح مناسب کمی و کیفی جشنواره
این مدیر فرهنگی درباره آثار ارسالی به جشنواره و سطح برگزاری آن نیز اعلام کرد: این جشنواره به صورت استانی برگزار می‌شود و آثار ارسالی نیز استانی است. آثار دریافتی از نظر کمی و کیفی بسیار چشمگیر  بوده است و در تمام رده‌های سنی شرکت کننده وجود دارد. استقبال از رشته‌های شعر، داستان، خوشنویسی و عکس چشگمیرتر از سایر رشته‌هاست.وی درباره اختتامیه این جشنواره گفت: اختتامیه جشنواره قرآن و عترت پنحشنبه ۲۵ آذر در مجتمع فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد. طی این مراسم ماحصل آثار ارسالی رونمایی شده و از ۷۰ هنرمند در ۱۵ رشته موضوعی جشنواره با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، استاندار آذربایحان غربی و مفسر بزرگ قرآن حضرت آیت الله سیدعلی اکبر قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تجلیل خواهد شد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها