تله کابین ارومیه یکی از این امکانات رفاهی و تفریحی است که ساخت آن از سال 79 آغاز شده، اما تاکنون به اتمام نرسیده است.

به گزارش اکسیر نو، تله کابین ارومیه در صورت اتمام با طول ۳۶ کیلومتر بزرگ ترین و طولانی ترین تله کابین کشور خواهد بود که در ۳ فاز ساخته می شود. فاز اول این طرح در مسیری به طول ۸.۵ کیلومتر از جانوسلو به کوه ایوعلی کنار جاده بند ارومیه، فاز دوم از ایوعلی تا سد شهر چایی به طول ۱۲ کیلومتر و فاز سوم از سد شهرچایی تا پیست اسکی خوشاکو به طول ۱۵.۵ کیلومتر احداث می‌شود. مقرر بود این پروژه با اعتبار ۵ هزار میلیارد ریال و ۱۲۰ میلیون یورو توسط بخش خصوصی احداث شود. در این رابطه به گفت و گو با «سید هادی ذاکر» عضو شورای اسلامی شهر ارومیه پرداختیم.

اکسیر نو- چرا پروژه تله کابین ارومیه پیشرفت قابل توجهی نداشته است؟

پروژه تله کابین ارومیه با رکود همراه بوده و می توان گفت وضعیت مریض الحالی را سپری و با کندی جلو می رفت اما طی سال های اخیر که استارت فاز یک این پروژه زده شد، دکل ها نصب شده اند و مراحل اجرای پروژه قابل قبول است.

اکسیر نو- برای حل این مشکل چه اقداماتی انجام داده اید؟

برای حل مشکلات موجود، همراه با مدیر عامل تله کابین، استانداری، فرمانداری و اعضای شورای اسلامی شهر به بازدید از محل ساخت تله کابین رفتیم و با شناخت مشکلات و آسیب ها درصدد رفع آنها هستیم.

اکسیر نو- چند نمونه از مشکلات ساخت این پروژه را نام ببرید؟

کمبود نقدینگی و سرمایه گذاری، تخلفات مالی شرکت ترک که تامین لوازم و ابزار ساخت تله کابین را برعهده داشت، تحریم ها و مشکل در واگذاری زمین ها برای نصب دکل از جمله این مشکلات بود.

اکسیر نو- برای حل این مشکلات چه اقداماتی انجام داده اید؟

با توجه به تفاهم نامه هسته ای، امید است تحریم ها برداشت شده و مشکلات از این قبیل برطرف شود. درباره مشکل لوازم و ابزار ساخت تله کابین ارومیه  نیز شهردار ارومیه طی سفری که به شمال کشور داشتند با شرکت های آلمانی به توافق رسیده و منتظر امضای قرارداد هستند، لازم به ذکر است که شرکت های ایرانی و خارجی نیز اعلام آمادگی کرده اند.

اکسیر نو- چند نمونه از فواید ساخت تله کابین برای منطقه را نام ببرید؟

تله کابین ارومیه رونق فوق العاده ای به گردشگری داده و تبدیل به درآمد پایدار این منطقه خواهد شد.

 

به گزارش اکسیر نو، طبق اظهارات حسین پناهی دیگر عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، به زودی اسناد مربوطه در این رابطه در خروجی پایگاه خبری قرار خواهد گرفت.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

2 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 2
  • دیدگاه تله کابین در یکشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۰۱ ب٫ظ

   باستحضار می رساند با عنایت به اهمیت پروژه احداث تله کابین کوه سیر ارومیه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های گردشگری و تفریحی کشور جهت پوشش خبری مستند عملیات مربوطه آدرس زیر به عنوان سایت شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه به عنوان مجری این طرح بحضور معرفی می گردد.
   http://hezaregharb.ir/

   0 پاسخ
  • دیدگاه urmu در یکشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ در ساعت ۱۰:۱۷ ب٫ظ

   ذاکر این حرف را از کجاش دراورده تا انجایی که همه می دونن مدیر عامل «ف. ح.» تخلف داره و ستاد سرمایه گذاری استان درحال رسیدگی می باشد این اقایان می خواهند آقای «ح» را تطهیر کنند

   0 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها