شهردار ارومیه مطرح کرد:
شهردار ارومیه گفت: اجرای کنگره 12 هزار شهید استان به گونه ای باشد که یاد وخاطره شهدا به طور ملموس احساس شود.

شهردار ارومیه گفت: اجرای کنگره ۱۲ هزار شهید استان به گونه ای باشد که یاد وخاطره شهدا به طور ملموس احساس شود.

به گزارش جاده تجارت، محمد حضرت پور شهردار ارومیه، برگزاری کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی را در این استان بعد از گذشت ۲۰ سال ستود و گفت: برگزاری کنگره ۱۲ هزار شهید استان و اجلاس زنان شهیده که پیش زمینه برای برگزاری این کنگره است منجر به تببن فرهنگ ایثار و شهادت در بین تک تک اعضای خانواده می شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز امنیت جامعه مدیون شهدای گرانقدر میهن اسلامی است، اظهار کرد: با برگزاری چنین مراسم هایی می توان ارزش های دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل کرد و توطئه دشمنان را خنثی کرد.

شهردار ارومیه افزود: خروجی و تاثیر کنگره شهدا در طول سال های گذشته در رویش شهیدانی چون شهید حججی نمود پیدا کرده است.

وی با اشاره به مقام و جایگاه شهدا، گفت: یکی از اهداف اصلی این کنگره ها باید اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا باشد که امروزه با برگزاری کنکره های بزرگداشت این امر مهم در حال تحقق است.

حضرت‌پور با بیان اینکه دشمنان اسلام به هر شکل ممکن بویژه در شبکه های اجتماعی در بین جوانان در حال ضربه زدن به باورها، عقاید و ارزش‌های اسلامی است، بیان کرد: مهم‌ترین سیاست دشمنان اسلام بر این است که مانعی بر ترویج دین مبین اسلام بتراشند و این مانع تراشی را با پرورش غده سرطانی به نام داعش در سطح جهان رقم زدند.

شهردار ارومیه ابراز داشت: قدرت‌های غربی چون نفوذ اسلام را در غرب و گرایش جوانان آن را به دین محمدی دیدند با خلق داعش شروع به اسلام هراسی کردند و آن را به معنای اسلام به افکار عمومی دنیا معرفی کردند.

وی در ادامه گفت: با وجود مانع تراشی‌ها متعدد دشمنان اسلام در محدود کردن ترویج اسلام ناب محمدی ولی امروزه شاهد آن هستیم که نسبت به ۱۰ گذشته درصد بیشتری از جوانان مسسیحی به دین اسلام نایل شده اند.

وی افزود: برای زیر سوال بردن فرهنگ عاشورا و تضعیف آن در اذهان می گفتند مگر می شود کنار فرات تشنه ماند یا سری بریده شود، ولی امروز بدست داعش این اتفاق می افتد.

شهردار ارومیه تاکید کرد: جوان این مرزوبوم چون شهید حججی با وجود عشق وافر به خانواده ولی برای دفاع از کیان اسلام و اهل

بیت به آغوش جبهه نبرد حق علیه باطل رفته اند.
حضرت‌پور با تاکید بر اینکه پول و اسلحه قدرت بازدارنده یک کشور نیست، بلکه فرهنگ ایثار و شهادت قدرت به معنای قدرت واقعی است، اظهار کرد: باید به دنبال تقویت روحیه ایثار و شهادت، مجاهدت و تقویت روحیه جهادی بود و این موضوعات را نهادینه کرد.

شهردار ارومیه در پایان گفت: امروز خومان را جای شهدا بگذاریم که چه انتظاری از ما دارند، انسان های بزرگواری که از تمام زندگی خود گذشتند تا ایران بماند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها