همزمان با هفته دولت، ویژه نامه ایران در آذربایجان غربی اقدام به انتشار دو صفحه رپرتاژ آگهی کرد که طی روزهای گذشته اعتراض برخی رسانه ای های فعال در حوزه مجازی را برانگیخت.

به گزارش اکسیر نو، ویژه نامه ایران طی هفته دولت اقدام به انتشار ویژه نامه ای ۱۲ صفحه ای کرد که ۲ صفحه آن به رپرتاژ آگهی شهرداری ارومیه اختصاص داشت و همین مساله برخی رسانه ای ها را به واکنش برانگیخت چنان که علاوه بر طرح اعتراض خود در شبکه های اجتماعی، نامه ای به شهردار ارومیه مرقوم کردند تا این گونه اعتراض خود را نسبت به چاپ این رپرتاژ آگهی اعلام دارند.

معترضان به انتشار این ویژه نامه، دلیل خود از طرح این اعتراض را همسو نبودن روزنامه ایران با تفکر مدیریت حاکم بر مجموعه شهرداری ارومیه دانسته اند و البته تاکید کرده اند ویژه نامه ایران در آذربایجان غربی وابسته به سایت خبری ای است که به زعم آنها همواره بر علیه شهرداری ارومیه مخالف خوانی کرده و جبهه گیری کرده است. این دلواپسان شهرداری همچنین روابط عمومی شهرداری و مناطق پنچ گانه آن را متهم به بی بصیرتی کرده اند زیرا از اوضاع حاکم بر رسانه ها بی اطلاع هستند و نمی دانند که عده ای از رسانه ها کمر همت بسته اند شهرداری و اقدامات اش را بکوبند!

طرح این مسائل و مباحث در حالی است که این ” نکته سنجان بابصیرت”! اطلاع لازم را از آنچه که باید داشته باشند، ندارند و برای تسویه حساب های شخصی به هر عمل ناصوابی دست می زنند.

برای تنویر افکار عمومی، اکسیر نو به عنوان تنها سایت وابسته به مجموعه سرپرستی روزنامه های همشهری و ایران در آذربایجان غربی توضیحاتی را در این باره اعلام می دارد تا برای اهل تعقل سره از ناسره جدا شود.

” سرپرستی روزنامه ایران پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، بدلیل آنچه که ضعف رسانه دولت در آذربایجان غربی پنداشته می شد، به مجموعه ای سپرده شد که پیشتر با انتشار روزانه ۴ صفحه اختصاصی روزنامه همشهری و نیز ویژه نامه های مربوط به چندین روزنامه سراسری دیگر، توانایی خود را در تولید و انتشار روزانه ویژه نامه روزنامه های سراسری و پرتیراژ به اثبات رسانیده بود.

همین مجموعه به زودی بار دیگر توانایی خود را نشان داد و اقدام به انتشار منظم و مستمر ویژه نامه رسانه مکتوب دولت (ایران) در آذربایجان غربی کرد. همین انتشار مرتب سبب ساز آن شد که اعتماد دستگاه های دولتی بار دیگر به رسانه خودشان بازگردد و بخشی از آگهی های عمومی خود را به این روزنامه بسپارند چه آن که در هفته دولت امسال نمود عینی به خود گرفت و دستگاه های دولتی، خدمات ارائه شده خود را از طریق همین روزنامه به اطلاع عموم رساندند.

یکی از همین دستگاه ها نیز شهرداری ارومیه است که طی ۲ سال گذشته با روزنامه ایران در آذربایجان غربی همکاری نزدیکی داشته و دارد و این ارتباط حسنه دو طرفه همچنان بر قوت خود باقی است.

و اما درباره سایتی که به سرپرستی روزنامه ایران نسبت داده می شود و به دید معترضان مغرض، رسانه ای است هتاک بر علیه مدیریت شهری نیز باید تاکید شود که همین مجموعه سرپرستی روزنامه های همشهری و ایران با در نظر داشتن توانایی های خود و برای بازنماندن از سرعت در اطلاع رسانی، ۲۲ مرداد ماه امسال سایت خبری خود را با نام ” اکسیر نو ” راه اندازی کرد، سایتی که راه و آرمان خود را حمایت از گفتمان اعتدال اعلام کرده است.

رسانه ای های معترض اما به غلط نمایندگی روزنامه ایران در استان را همسو با سایت هایی می دانند که هماره جبهه مخالف بر علیه شهرداری داشته اند در حالی که تنها سایت وابسته به نمایندگی ایران در آذربایجان غربی، سایت “اکسیر نو”ست و با هیچ سایت خبری دیگری مدیریت مشترک ندارد.

اکسیر نو به عنوان رسانه ای معتقد به مشی اعتدال، تاکنون جبهه ای مخالف بر علیه شهرداری ارومیه نداشته ولیکن این به منزله آن نیست که نخواهد به موقع نیاز، انتقادات خود را چه از شهرداری و چه از سایر دستگاه ها، بیان نکند.”

و چه خوب گفت دکتر شریعتی که : “خودخواهی چه سخت و بی رحم است، بخصوص اگر با مصلحت مسلح باشد و خود را با عقیده بتواند توجیه کند.»

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها