روز دوشنبه عکسی از روزنامه همشهری در فضای مجازی دست به دست شد که تیتر یک آن به دریاچه ارومیه اختصاص داشت. در این تیتر آمده بود: " تمامی پهنه دریاچه ارومیه زیر آب رفت".

سایت اکسیر نو وابسته به سرپرستی روزنامه همشهری در آذربایجان غربی انتشار چنین مطلبی با چنین تیتری را قویا تکذیب کرده و اعلام می دارد، این رسانه همواره در قبال دریاچه ارومیه دیدگاهی براساس واقعیات داشته و با علمِ به احساسات پاک مردم آذربایجان نسبت به دریاچه ارومیه، همواره کوشیده تا مطالبات مردمی را نسبت به وضعیت نیلگون آبی ایران زمین مطرح کند.

روزنامه همشهری طی سلسله گزارش ها و پرونده های ویژه اختصاصی خود درباره دریاچه ارومیه، بارها تاکید کرده که وضعیت کنونی این دریاچه حاصل دو دهه غفلت است و بازگرداندن حداقل شرایط حیاتی به آن هم در صورت اجرای پروژه های احیایی، نیازمند سپری شدن حداقل ۱۰ سال است.

اکسیر نو تاکید می کند که مخاطبان این سایت و نیز روزنامه همشهری، می توانند با جستجویی در فضای مجازی و جستجوگرهای اینترنتی، به صحت  و سقم این مطلب پی ببرند و به راحتی متوجه فتوشاپ بودن این تصویر شوند. همچنین اضافه می شود که چنین مطلبی با چنین تیتری روز پنج شنبه ۲۹ بهمن ماه در روزنامه شهروند منتشر شده و ارتباطی به روزنامه همشهری ندارد.

لینک مربوط به روزنامه شهروند:

http://www.shahrvand-newspaper.ir/news:nomobile/main/57607/تمامی-پهنه-دریاچه-ارومیه–زیر-آب-رفت

 

تصویر فتوشاپی همشهری:

photo_2016-02-22_23-36-32

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها