2419403 آمارهای اعلام شده حاکی از افزایش تردد جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌‎غربی است.
5455300_562یکی از مشکلات حوزه درمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی، نوبت دهی بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا (ع) و درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی فاطمیه ارومیه است. اگر در ساعات اولیه روز به این مراکز مراجعه نمایید، صف های طولانی و جمعیت بسیاری را برای نوبت دهی می بینید.
عهفخغعخغحبا نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مقصد و وسیله مسافرت های نوروزی به کلید واژه بسیاری از گفتگوهای مردمی بدل می شود افرادی که قصد سفر در روزهای عید نوروز را دارند از هفته های باقی مانده به عید، برنامه سفر می ریزند تا بتوانند با استفاده از تعطیلی های دو هفته ای عید، به اصطلاح دلی ازعزا در بیاورند و خستگی روزهای کاری سال را از تن به در کنند.
139609051234446512612634سال 96 را شاید یکی از سال‌های پر رویداد در چند سال اخیر می‌توان دانست چه اینکه در همین سال اتفاقات ریزودرشتی در سپهر سیاسی، اجتماعی، زیست‌محیطی و طبیعی جهان، کشور و استان روی داد که هرکدام در جای خود مهم، فراگیر و تأثیرگذار بوده و می‌تواند در آینده این مناطق، اثرگذار باشد.
87545454اواخر بهمن ماه سالجاری اهالی کوی کهرم ارومیه برای چندمین بار در مقابل استانداری تجمع کردند که محور درخواست آن ها این جملات بود: « استاندار محترم! خواهان احقاق حق پایمال شده اهالی کوی کهرم هستیم از اجاره نشینی به تنگ آمده ایم، اجازه ساخت و ساز حق طبیعی ماست ». برخی از اهالی کوی کهرم 18 سال است که زمین خریداری کرده اند اما به دلیل اینکه این منطقه خارج از محدوده شهری محسوب می شود، اجازه ساخت و ساز به آن ها داده نمی شود.
785446554در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که سرمایه‌گذاران از سمت صنعت و کشاورزی به سمت حوزه گردشگری میل پیداکرده‌اند. ولی در این مسیر با مشکلات فراوانی درگیر بوده و بعضاً باوجود علاقه بسیار از ادامه مسیر پشیمان شده و سرمایه خود را به حوزه‌ی دیگری گسیل می‌دهند. دراین‌بین نیاز است تا دستگاه‌های دولتی با اعمال سیاست‌های تشویقی و همچنین رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش، نسبت به تشویق سرمایه‌گذاران جهت نیل به حوزه گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب به جهت جذب گردشگر و مسافر به این استان اقدام کنند.
✳️با تلاشی جمعی از فعالان ارتباطی استان؛
photo_2018-03-18_23-14-23به همت برخی از فعالان حرفه روابط‌عمومی و ارتباطات و پس از یک سال فعالیت مشترک، کتاب «سند راهبردی روابط‌عمومی استان آذربایجان‌غربی»، مشتمل بر 5 فصل و با تقریظ محمدمهدی شهریاری استاندار این استان منتشر شد.
photo_2017-11-17_22-04-57 روستاهای آذربایجان‌غربی با آمیختگی هنر، طبیعت و تاریخ جایگاه والایی در گردشگری روستایی به‌عنوان یکی از پرجاذبه‌ترین انواع گردشگری دارد در میان شلوغی شهرها و انبوه رفت‌وآمدها و عجله در زندگی روزانه هنوز روستاها مأمنی برای زندگی آرام، ساده و دل‌نشین هستند؛
1484762208_orumiye-sir-church-8شهر تاریخی اورمیه، علاوه بر داشتن مساجد مهم تاریخی، دارای چندین کلیسای مهم نیز هست که از آن جمله می‌توان کلیساهای «ننه مریم»، «یوحنای مقدس»، «کلیسای سیرداغی»، «ماریو خنه»، «کلیسای جوودلر داغی» اشاره کرد.
230583_253_215495-580x48020 سال از زمان آغاز کاهش ارتفاع آب دریاچه ارومیه می‌گذرد و دیگر نیاز به توضیح ندارد که چه شده است و چقدر حال این دریاچه بد است. دریاچه ارومیه در روندی از خشکی قرارگرفته که به اعتقاد کارشناسان با ادامه آن منطقه تبدیل به بیابانی به وسعت ۵۷۰ هزار هکتار با ۸ میلیارد تن نمک می‌شود که با وزش نخستین بادها به‌جای شن یا رس، این نمک است که در هوا منتشرشده و موجب تخریب محیط زیست می‌شود
IMG_0466SSssS0365652620dfff22-210x180نام استاندار آذربایجان‌غربی ناخودآگاه ذهن را به سمت کتاب «شهریار»«ماکیاولی» می‌برد. لغت شهریار در زبان فارسی به معنای حاکم و فرمانروای یک منطقه است و ماکیاولی ایتابیایی در کتاب شهریار، آئین و سیاست فرمانروایی-اداره کردن جامعه-را بسط و شرح می‌دهد.
85546654یقیناً برای هر شهروند ساکن این استان پیش‌آمده که برای رفع نیازهای درمانی و پزشکی‌اش، به مراکز درمانی و پزشکی مراجعه کرده باشد و با سیل مردمان منتظر و ایستاده در نوبت مواجه شود. شاید عجیب‌ترین مواجه در مراجعه به این مراکز، ندادن وقت ویزیت به بیمار به‌‍علت تکمیل ظرفیت نوبت‌دهی بوده باشد. در چنین موقعیتی ممکن است این سؤال پیش بیاید که چرا وضعیت نظام درمانی این دیار این‌قدر فلاکت‌بار است؟ آیا مردم بیش‌ازحد بیمار می‌شوند یا تعداد مراکز پزشکی و درمانی استاندارد نیست؟
n82853230-72221313فرهنگ و فولکولور مردم آذربایجان از جمله فرهنگهای بی بدیلی است که زیباییهای آن دلنواز و روحنواز است که به رغم ناملایمتی ها وگاه نامهربانیهاکه تحت الشعاع بی توجهی قرار گرفته است هنوز هم که هنوزه سینه به سینه نقل می شود.
854566548همیت سلامت در جامعه برکسی پوشیده نیست اما موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که سلامت اجتماعی تنها وظیفه یک ارگان دولتی نبوده و همه نهاد ها با همکاری مردم نیاز به توجه دارند. به منظور بررسی مدیریت نظام سلامت با دکتر «سید محمد هادی ایازی» معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به گفت و گو می پردازیم
85546654طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح های مهم و کاربردی کشور بود که در آذربایجان غربی توانست تاثیرات بسیار خوبی برجای گذارد. این طرح با هدف کاهش پرداخت مستقیم از جیب مردم و افزایش پاسخگویی نظام سلامت برنامه ریزی شد. به منظور بررسی تاثیرات این طرح گزارشی تهیه شده است که می خوانید.