7رئیس نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی می گوید: سیستم گرمایشی 6 هزار و 282 کلاس درسی آذربایجان غربی نیازمند استانداردسازی هستند.
DSC_0751رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی از آمادگی آذربایجان غربی برای برگزاری جشنواره پایان کار مدارس خشت و گلی خبر می دهد.
n82843774-72203132مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال نیز ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی را با مشارکت استان‌های مختلف و همزمان با دومین جشنواره ملی گردشگری برگزار خواهیم شد.
455103700_403300 مرکز آموزشی صنعت گاز با حضور دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، علیرضا شیخی مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی و مهندس فرشیدی مسئول آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران عصر امروز در محل سازمان فنی و حرفه ای آذربایجان غربی افتتاح شد.
2085488_413شهرداری ارومیه در آستانه ماه مبارک رمضان میزبان شهروندان در نهمین جشنواره گلها در پارک گوللر باغی بود، جشنواره ای که در میان رنگ وعطر گلها توانست روزهای مفرح و پرنشاطی را برای شهروندان ارومیه ای رقم زند.
4_5983212558012646912این وزها فضای رسانه‌ای و مجازی استان آذربایجان‌غربی پرشده از مباحث مخالفین و موافقین بحثی بنام «سهمیه سوخت مرزنشینان». بالاخص در مدت دو سال گذشته که محمدمهدی شهریاری تصدی استانداری این استان را عهده‌دار شد، ساکنان و بویژه فعالان اجتماعی و رسانه‌ای، با این اصطلاح آشنا شده‌اند؛ درحالیکه تا قبل از دو سال گذشته، نه نامی از آن شنیده بودند و نه حساسیتی بر روی آن بود.
حال+خوش+دریاچه+ارومیه+به+روایت+تصویرادعای احیای دریاچه ارومیه پس از بارش های اخیر از سوی برخی رسانه های منتقد دولت برجسته سازی شد تا دستاوردهای دولت تدبیر و امید ستاد احیا در هاله ای از فضاسازی ها قرار گیرد اما به گفته کارشناسان نقش آشکار دولت در لایروبی و هدایت آبهای سطحی، جلوگیری از وقوع سیل و افزایش تراز دریاچه غیرقابل کتمان است.
hhe2208 مادر برای حذف ترسی که خود به جان دختربچه ۳ ساله اش از «دامدا گزن» انداخته بود، چند شکلات در کف حمام انداخت و گفت: «چون دختر خوبی بودی؛ عمو به تو هدیه داده!»
در مصاحبه با یک بانوی نخبه آذربایجان‌غربی مطرح شد؛
DSC_0793بیوگرافی: «دکتر رقیه نجف‌زاده هستم؛ نوزدهم آذرماه 64 در خانواده مذهبی و علمی علاقه‌مند به تحصیل در شهر ارومیه به دنیا آمدم، سال 89 ازدواج کردم و پس از ازدواج وارد دانشگاه در مقطع دکتری شدم، اکنون عضو هیئت‌علمی دانشگاه ارومیه مرکز آموزشی شهید باکری میاندوآب هستم.
images (1)اساساً کار یک فعل مقدس و اساس بقای حیات انسان است. کار را جوهره انسان و بازنمای نظام هویتی انسان می نامند لذا کار ذاتاً یک امر مثبت است اما کاری که مصالح متعالی انسان را به مخاطره بیاندازد قطعا فعلی نامطلوب و منفی تلقی می شود. این تعریف در مورد کودکان نیز قویاً صادق بوده و هر نوع فعل اقتصادی(تولیدی و خدماتی) که از سوی کودکان سر زده و مصالح عالیه آنها را به خطر بیاندازد از جمله اینکه با سلامت جسمی، اخلاقی و روانی، آموزش و تحصیل، رشد و نمو طبیعی جسمانی، عقلانی-اخلاقی و اجتماعی کودک در تضاد باشد شامل کارهایی می شود که انجام آن برای کودک مضر و ممنوع است.
DSC_0751بی تردید یکی از دلایل توسعه نیافتگی استان آذربایجان غربی پایین بودن شاخص آموزش است که فاصله معنادار بسیاری از پارامترهای توسعه بخش آموزش همچون سرانه فضای آموزشی، سرانه دانش آموزی، استاندارد نبودن سیستم گرمایشی و سرانه سواد با میانگین کشوری و استاندارد آن حکایت از این قصه تلخ دارد.خوشبختانه از سال گذشته که با پیگیری دولتمردان و ترزیق اعتبارات و اتمام طرحهای نیمه تمام، شاخص های سلامت استان ارتقا یافت، بهبود شاخص آموزش در استان در اولویت کاری مسئولان ارشد استانی قرار گرفته و شاهد جذب و تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای اتمام طرح های آموزشی هستیم.
رئیس سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه:
DSC_0699رییس سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه گفت: خرید و فروش قبر با مبالغ چند ده میلیونی فرافکنی و شایعه ای بیش نیست چراکه بالاترین قیمت قبر در داخل آرامگاه و نزدیکترین قطعات شش میلیون تومان است‌.
photo_2019-05-21_06-52-57شماره ۸۹ دوهفته نامه "جاده تجارت" در ۱۲ صفحه با مطالب متنوع فرهنگي، سياسي، اجتماعي واقتصادي منتشر شد
download (1)اخیرا! فیلمی از مصاحبه یک شهروند با کودکی افغانی منتشر شده است که موضوع آن ضرب و جرح این کودک توسّط عوامل شهرداری بوده است. قسمی از گوش چپ کودک که در کلیپ مشاهده می‌شود پانسمان شده و کودک اعلام می‌کند که گوشش توسّط "وانتی" شهرداری منطقه 3 به وسیله تیغ بریده شده و حدّاقل دو بخیه برای پانسمان آن زده شده است.