اردوگاهی با مشکلات بسیار وضعیت نامناسب بهداشتی و شیوع بیماری های عفونی به خصوص در کودکانا ز بزرگ ترین معضلات اردوگاه زیوه است
امروز ۹۰ درصد مردم نسبت به مواد مخدر ابراز نگرانی می ‌کنند چرا که مبارزه با مواد مخدر مسئله ای ساده نبوده و باید با تمام مروجین مصرف مواد مخدر برخورد شود بنابراین فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، شفاف سازی و حضور آحاد مردم نیاز‌مند مقابله با این مسئله است.
حرفه ای که هر زمان نام کرد و کردستان می آید توجه هر مستمعی را به خود جلب میکند تا خبری از کولبر و کولبری به گوش شنونده موضوع برسد. کولبری شغلی است که اغلب مردم مناطق مرزی چه در مرز های کردستان و آذربایجان و چه جاهای دیگر از سر ناچار و نبود شغل مناسب به این شغل مشقت بار و سخت که همیشه با خطر جانی همراه است رو می آورند.
11به چهره‌اش نگاه کنید،‌ به چشمانش خیره شوید، اشتباه نکنید این که در چشمان او می بینید آب نیست، آتش است، آتشی که اگر ما را نسوزاند و با آن بیدار نشویم، حقمان است که بمیریم.
avb4b726d9f2ffec743bbمساجد، بالأخص مساجد محلات از ديرباز محلي براي تجمع اهالي محل نه تنها براي عبادت و انجام مراسمات مذهبي، بلکه محلي براي ديدوبازديد و حل مشکلات اهالي محلات بود. اما متاسفانه در سالهاي اخير شاهد آن هستيم که به غير از چند مسجد خاص، مساجد ديگر با عدم استقبال مردم بلاخص جوانان و نوجوانان روبه رو هستند. اين عدم استقبال دلايل مختلفي مي تواند داشته باشد دلايلي که ريشه آنها به خود مساجد، اهالي مساجد، جامعه و خانواده بر مي گردد.
samanchi qizi 2در گذشته‌های نه چندان دور، تابلوی معروفی از یک دختر جوان در اکثر خانه‌های مردم ارومیه وجود داشت که مردم منطقه به آن «سامانچی قیزی» می‌گفتند.
3611قتل یک وکیل در ارومیه! این مهم ترین تیتر اخباری است که طی هفته گذشته بر روی خروجی سایت ها قرار می گیرد، این دومین قتل یک وکیل در کشور است که به فاصله 4 روز ازهم رخ می دهد، یکی در لنگرود که مقتول خانم وکیل 45 ساله ای بوده که مقابل دادگستری و با شلیک دوگلوله به قتل می رسد و دیگری در ارومیه که مقتول آقای م. محمودی 48 ساله و در مقابل منزل شخصی خود با ضربات چاقو به طور ناجوانمردانه به قتل می رسد.
111111111محله های کم برخوردار هر چهار سال یک بار در بحبوحه انتخابات میزبان نامزدهای انتخاباتی هستند. نامزدهایی که وعده آبادسازی به اهالی این مناطق می دهند. خبرنگار جاده تجارت برای آگاهی از مشکلات و تهیه گزارش به محله محمدآباد که یکی از محله های کم برخوردار ارومیه است رفت. اهالی این منطقه از بدقولی مسئولان می نالند و می گویند هنگام انتخابات مسئولان وعده های زیادی به ما می دهند اما پس از اتمام انتخابات دیگر سراغی از ما نمی گیرند و مشکلاتمان همچنان پا بر جا می مانند.
99aaf8f49220862e46cca3e48c769370_XLحضور مادران و پدران پیر در خانه ها موجب نزول رحمت و برکت الهی بوده و همواره در آیات و احادیث فراوان نسبت به احترام والدین پس از اطاعت خداوند سفارش شده است. حضور مادران و پدران پیری که همچون گذشته توانایی خدمت به فرزندان و خانواده خود را ندارند، در خانه ها موجب نزول رحمت و برکت الهی بوده و همواره در آیات و احادیث فراوان نسبت به احترام والدین پس از اطاعت خداوند سفارش شده است.
2419403 آمارهای اعلام شده حاکی از افزایش تردد جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌‎غربی است.
5455300_562یکی از مشکلات حوزه درمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی، نوبت دهی بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا (ع) و درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی فاطمیه ارومیه است. اگر در ساعات اولیه روز به این مراکز مراجعه نمایید، صف های طولانی و جمعیت بسیاری را برای نوبت دهی می بینید.
عهفخغعخغحبا نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مقصد و وسیله مسافرت های نوروزی به کلید واژه بسیاری از گفتگوهای مردمی بدل می شود افرادی که قصد سفر در روزهای عید نوروز را دارند از هفته های باقی مانده به عید، برنامه سفر می ریزند تا بتوانند با استفاده از تعطیلی های دو هفته ای عید، به اصطلاح دلی ازعزا در بیاورند و خستگی روزهای کاری سال را از تن به در کنند.
139609051234446512612634سال 96 را شاید یکی از سال‌های پر رویداد در چند سال اخیر می‌توان دانست چه اینکه در همین سال اتفاقات ریزودرشتی در سپهر سیاسی، اجتماعی، زیست‌محیطی و طبیعی جهان، کشور و استان روی داد که هرکدام در جای خود مهم، فراگیر و تأثیرگذار بوده و می‌تواند در آینده این مناطق، اثرگذار باشد.
87545454اواخر بهمن ماه سالجاری اهالی کوی کهرم ارومیه برای چندمین بار در مقابل استانداری تجمع کردند که محور درخواست آن ها این جملات بود: « استاندار محترم! خواهان احقاق حق پایمال شده اهالی کوی کهرم هستیم از اجاره نشینی به تنگ آمده ایم، اجازه ساخت و ساز حق طبیعی ماست ». برخی از اهالی کوی کهرم 18 سال است که زمین خریداری کرده اند اما به دلیل اینکه این منطقه خارج از محدوده شهری محسوب می شود، اجازه ساخت و ساز به آن ها داده نمی شود.
785446554در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که سرمایه‌گذاران از سمت صنعت و کشاورزی به سمت حوزه گردشگری میل پیداکرده‌اند. ولی در این مسیر با مشکلات فراوانی درگیر بوده و بعضاً باوجود علاقه بسیار از ادامه مسیر پشیمان شده و سرمایه خود را به حوزه‌ی دیگری گسیل می‌دهند. دراین‌بین نیاز است تا دستگاه‌های دولتی با اعمال سیاست‌های تشویقی و همچنین رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش، نسبت به تشویق سرمایه‌گذاران جهت نیل به حوزه گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب به جهت جذب گردشگر و مسافر به این استان اقدام کنند.