تمام نمایشگاه ها در دنیا با ایراداتی همراه است اما نفس برگزاری جشنواره انگور کار مثبتی است که باید ادامه پیدا کند.

در حاشیه جشنواره انگور؛ فرصتی دست داد تا میزبان “حسین امامی” معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در غرفه اکسیر نو و روزنامه همشهری در چهارمین جشنواره انگور ارومیه بوده و گفت و گویی با وی داشته باشیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت برگزراری جشنواره ها در استان، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، در ابتدای سال جاری میزبان جشنواره بین المللی جاده ابریشم بود. اجلاسی که خیلی معتقد بودند آذربایجان غربی از عهده برگزاری آن برنخواهد آمد اما موفقیت در برگزاری اجلاسی در این سطح باعث شد تا از سوی رئیس سازمان جهانی جهانگردی تقدیر نامه ای به نام برای مسئولان استانی ما ارسال شود.

امامی افزود: برگزاری جشنواره انگور ادامه همان راه است. یکی از راه هایی که ما بتوانیم پتانسیل های کشور و استانمان را به مردم دنیا معرفی کنیم، برگزاری همین جشنواره هاست. در دنیا هم جشنواره های مختلفی مانند جشنواره گوجه فرنگی، جشنواره رنگ و… برگزار می شود و با  این روش ها گردشگر جذب می کنند.

به گفته وی، معتقدیم گردشگری باعث انس میان ملت ها می شود. همه شاهد این هستند که در سال اول اتوبوس های رایگان در اختیار مردم می گذاشتیم و استقبال چندانی هم صورت نمی گرفت چراکه برای مردم ناشناخته بود اما امروز با تبلیغات صورت گرفته مردم از سراسر کشور به ارومیه مراجعه می کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بیان اینکه جشنواره را در کل کشور از طرق مختلف اطلاع رسانی کردیم، اظهار کرد: در اختتامیه جشنواره نیز شاهد حضور سلطانی فر معاون میراث فرهنگی، صنایع دست و گردشگری رئیس جمهور خواهیم بود.

امامی با اعلام این که برگزاری جشنواره کار سختی است، گفت: برای اینکه بتوانیم چنین جشنواره هایی را هم با موفقیت برگزار کنیم، وجهه فرهنگی جشنواره بسیار مهم است. جشنواره انگور هم موید این این امر است که ما بتوانیم تمام فرهنگ و آداب روستایی را نه به شکل تصنعی، بلکه به صورت واقعی نمایش دهیم می توانیم ده ها برابر بیشتر از این، گردشگر جذب کنیم.

وی در خاتمه با ابراز رضایت از برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: تمام نمایشگاه ها در دنیا با ایراداتی همراه است اما نفس برگزاری جشنواره انگور  کار مثبتی است که باید ادامه پیدا کند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها