در پی حادثه صحرای منا؛
اسامی حجاج کشته شده آذربایجان غربی در صحرای منا اعلام شد.

سازمان حج و زیارت ایران اعلام کرده که تلفات ازدحام و فشار جمعیت در مراسم حج به ۱۳۰۰ نفر کشته و ۸۶۸ زخمی افزایش یافته است. این آمار از سوی نیروی دفاع غیرنظامی عربستان سعودی اعلام شده است اما منابع رسمی ایرانی می گویند آمار کشته ها به ۱۰۰۰ نفر می رسد.

به گفته سازمان حج و زیارت ایران، تا این لحظه جان باختن ۱۳۰ نفر از حجاج ایرانی تأیید شده و بیش از ۶۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

از آنجایی که گفته می شد آذربایجان غربی نیز در بین حجاج جان باخته سهم دارد و ۳ تن از زائران کاروان شهرستان مهاباد در جمع این جان باختگان هستند، به سراغ “جعفر کتانی” فرماندار مهاباد رفتیم. کتانی در گفت وگو با اکسیر نو ضمن تایید این خبر، اعلام کرد: متاسفانه در حادثه روز پنجشنبه صحرای منا، ۳ تن از حجاج کاروان شهرستان مهاباد نیز جان خود را از دست دادند که ضمن ابراز تاسف از اتفاق رخ داده، به خانواده های این عزیزان قول می دهیم تا پیگیری های لازم برای بازگرداندن اجساد آنان به استان در اسرع وقت، انجام گیرد.

فرماندار شهرستان مهاباد درباره اسامی کشته شدگان نیز اعلام کرد: “حسن افسون” ۷۵ ساله از خلیفان مهاباد، ” عبدالله رادپور” ۷۶ ساله از باغ شایگان مهاباد و ” ابوبکر یوسفی ” ۶۶ ساله از شین آباد پیرانشهر که به همراه کاروان شهرستان مهاباد به مکه مکرمه اعزام شده بود ۳ جان باخته ما در حادثه منا هستند.

وی همچنین درباره تعداد مجروحین هم گفت: براساس اخباری که دریافت کرده ایم ۴ زائر دیگر از کاروان شهرستان مهاباد در حادثه روز گذشته مجروح شده اند که برای درمان به مراکز درمانی عربستان اعزام شده اند.

یک منبع آگاه نیز در گفت وگو با اکسیر نو اعلام کرد: ۲۲ نفر از حجاج آذربایجان غربی در حادثه روز گذشته مفقود شده اند که تلاش ها برای یافتن آنان همچنان ادامه دارد.

خبرنگار: هادی پناهی

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها