مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری از حمله مجدد به ۳ کامیون ایرانی در ترکیه در ۲ شب اخیر خبر داد و گفت: به رانندگان آسیبی وارد نشده است اما کامیون‌ها در آتش سوختند.

به گزارش اکسیر نو، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد جواد عطرچیان از حمله دوباره به کامیون‌های ایرانی در ترکیه خبر داد.

وی گفت: ‌افراد ناشناس شب گذشته به دو کامیون ایرانی و چند شب پیش نیز به یک کامیون ایرانی در منطقه چالدران ترکیه حمله کردند.

عطرچیان با بیان اینکه‌ به رانندگان ایرانی هیچ صدمه‌ای وارد نشد، افزود: ‌کامیون‌ها به آتش کشیده شدند؛ در یک ماه اخیر ۹ بار به خوردهای ایرانی در خاک ترکیه حمله شده است که دولت ترکیه باید پاسخگوی این گونه حوادث و حفاظت از جان و مال مسافران و خودروها باشد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه دولت ترکیه باید خسارت اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و انهدام بار آنها را بپردازد در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای جلوگیری از ادامه این حوادث برای خودروهای ایرانی وجود دارد گفت: وزارت امور خارجه این موضوع را پیگیری خواهد کرد ضمن اینکه پیگیری لازم از طرف سفارت ترکیه در ایران در حال انجام است.

‌وی با بیان اینکه مرز بازرگان همچنان به سمت ترکیه باز است تاکید کرد: از خودروهای باری و مسافری ایرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند درخواست می‌شود از سفرهای غیرضروری به این کشور خودداری کنند.

عطرچیان ادامه داد: به کامیون‌های ایرانی که قصد ترانزیت کالا به اروپا را دارند اعلام شده تا در صورت امکان از مسیرهای جایگزین برای ترانزیت کالا به اروپا استفاده کنند؛ البته استفاده از مسیرهای جایگزین به دلیل طولانی بودن٬ هزینه انتقال بار را برای کامیون‌ها و شرکت‌های حمل و بار افزایش می‌دهد.‌

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

2 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 2
  • دیدگاه رفاهی در دوشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۶:۳۵ ب٫ظ

   هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند که پ ک ک بخواهد همزمان با دو کشور قدرتمند درگیر نظامی بشود. چطور می توان باور داشت که وقتی پ ک ک در ترکیه با ارتش این کشور درگیر است با آتش زدن چند کامیون پای کشور ثالث قدرتمند دیگری بنام ایران را نیز به میان بکشد ودر دو جبهه همزمان بجنگد. دنبال عوامل پشت پرده بگردید.

   1 پاسخ
   • دیدگاه محمد متین احترامی در سه شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۸:۲۵ ق٫ظ

    به این موضوع فکر نکرده بودم حرف حساب جواب ندارد

    1 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها