معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی انتقال نیافتن آب و اختصاص نیافتن زمین را دلیل تكمیل نشدن خط یك پروژه تله كابین ارومیه عنوان كرد.

«داود فرازی» در گفت وگو با اکسیر نو، اظهار کرد: پروژه تله کابین ارومیه با همکاری سرمایه گذار خارجی شرکت هزاره غرب مراحل تکمیل و راه اندازی خود را طی می کند اما متاسفانه راه‌اندازی خط یک این پروژه به دلیل تخصیص نیافتن آب و زمین به ایستگاه دوم تله کابین به تاخیر افتاده و تبدیل به اساسی ترین مشکل در ادامه روند پروژه شده است.

وی ادامه داد: با وجود این که وعده انتقال آب و واگذاری زمین از سوی دستگاه های ذی‌ربط داده شده ولی هنوز با گذشت زمان این وعده‌ها عملی نشده است.

فرازی با اعلام این که واگذاری آب از سوی سازمان آب منطقه ای استان با توجه به حساسیت وضعیت دریاچه ارومیه و بحران کم آبی با محدودیت‌هایی روبه روست، گفت: انتقال نیافتن آب در کوتاه ترین زمان ممکن سبب مشکل در تحویل ایستگاه دوم تله کابین خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان طرح توجیهی برای تامین منابع آب پروژه تله کابین ارومیه را ابلاغ کرده است و مقرر شده پس از بررسی‌های دقیق مقدار آب مورد نیاز به پروژه تعلق گیرد.

وی با ابراز این که با وجود این مشکلات اساسی پروژه تله کابین ارومیه متوقف نشده است، گفت: خوشبختانه بسیاری از ابزار آلات بخش هایی از این پروژه خریداری شده است به عنوان مثال ساختمان و تاسیسات ایستگاه اول در حال تکمیل و بخش تفریحی این مجموعه نیز در حال ساخت است و در اسرع وقت به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با بیان این که راه اندازی خط یک پروژه تله کابین ارومیه یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل است، اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام یافته، پیشرفت خط یک تله کابین حدود ۵۵ درصد پیش بینی شده است.

به گفته وی، با توجه به خارجی بودن سرمایه گذار، هیچ گونه مشکلی در تامین اعتبار پروژه وجود ندارد و طبق اظهارات شرکت هزاره غرب تاکنون اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای خرید زمین و تجهیزات وارده از خارج و کار های عمرانی هزینه شده است.

فرازی پیش بینی کرد که در صورت واگذاری آب و زمین برای ایستگاه دوم، خط اول پروژه تله کابین ارومیه در یک سال آینده به بهره برداری نهایی برسد.

images

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها