رضو ان آیرملو – روز مرور اخبار مختلف رسانه ای، این واقعیت و سئوال را به ما گوشزد می کند که تا کی ما باید وابسته باشیم؟ آیا زمان ساختن ایرانی مقتدر و واقعا مستقل فرا نرسیده است؟ اکنون چندین ده سال است در تحریم به سر می بریم، آیا تابحال از گرسنگی مرده ایم؟چرا از کشورهای ژاپن، آلمان، چین، کره ها الهام نمی گیرم ، چرا یاد نمی گیریم به خودمان تکیه کنیم؟ تهاجم فرهنگی، تهاجم اقتصادی و…..هر روز بیشتر می شود، هر روز در صدر اخبارمان با این موضوع روبرو می شویم، عربستان سعودی که خواهان افزایش فشارها بر ایران است می گوید آماده است کاهش تولید نفت ایران را جبران کند و سهم ایران در بازار جهانی نفت را بگیرد. روسیه نیز در حال گفتگو با عربستان برای افزایش تولید نفت است و این دو آماده هستند برای کاهش نگرانی مصرف کنندگان، تولید نفت خود را افزایش دهند. زمانی که دوست نما و دشمن خونی ما دست در دست هم برای تحریم نفت ما اتحاد استراتژیک می بندند، چرا ما نباید کاری کنیم؟ خفت و خواری، وابستگی، خرید کالای دشمنانمان، خارج کردن أرز کشورمان، پایمال کردن حقوق آیندگانمان را تا کجا می خواهیم ادامه دهیم؟ آیا زمان تغییر در خودمان  فرا نرسیده است؟ اگر برخی مسئولان نااهل مشغول غارت این کشور هستندچرا ما مردم، تغییرات را از خودمان شروع نمی کنیم تا وجدان به خواب رفته آن مسئولان نیز بیدار شود، بلکه فرجی شود و ما هم از این وضعیت نابسامان خلاصی یابیم، تغییرات را باید خود مردم شروع کنند، نباید منتظر فاجعه بزرگ شد. اگر تا الان، در عرض این چهل سال اخیر، اندکی به خود آمده بودیم اکنون ایران از خیلی از کشورهای رشدیافته، پیشرفته تر بود اما افسوس، ما ایرانیان، همیشه دنبال مقصر هستیم تا همه مسئولیت کوتاهی و غفلت خود را به گردن آنها بیاندازیم.  وقتی به تولید و محصول داخلی إیمان نداریم چگونه می توانیم رشد کنیم؟ باید ساختار ها را عوض کرد، باید طرحی نو در انداخت. باید از نو بسازیم ایران را، بدون وابستگی به کشور های روبه صفتی همچون روسیه و ترکیه که دنبال هر فرصتی برای کم کردن نفوذ ایران در منطقه هستند. چرا یادمان رفته است ایران داری فرهنگ و تاریخ غنی و چندین هزارساله است؟ چرا یادمان رفته این سرزمین مردانی چون عباس میرزا و امیر کبیر داشته، مردانی چون مصدق و فاطمی داشته که با حمایت مردم توانستند صنعت نفت ایران را ملی کنند و دست بیگانگان را در تاراج ثروت ملی کوتاه نمایند. ما مردم ایران از نسل همین مردانیم، باید بدون اتکا به غرب و شرق، شعار خواستن توانستن است را دوباره در عمل تبدیل به شعور و بروز کنیم، تا یکبار دیگر کشوری قدرتمند و مستقل داشته باشیم؛ این راه راه طولانی نخواهد بود اگر ما بخواهیم و اراده کنیم و به خود آئیم.
بگذارید اکنون گرسنه بمانیم، بگذارید بی پول بمانیم اما باید این کشور را برای فرزنانمان بسازیم، باید درس استقامت و میهن پرستی به دشمنان این مرز پر گهر دهیم تا جسارت نزدیک شدن و چپ نگاه کردن به این سامان را نداشته باشند، این شعار محقق نخواهد شد مگر در سایه اتحاد و همدلی آحاد مردم و پاکسازی کارگزاران دولتی و حکومتی از برخی افراد فاسد و متظاهر.
و این اتحاد زمانی ایجاد خواهد شد که هم تولید کننده خود باشیم هم مصرف کننده، شاید در این مسیر  سختی های بسیار در  پیش رو داشته باشیم  اما اگر استقامت و همت کنیم دیگربار، ایرانی خواهیم ساخت آباد و سرافراز. / جاده تجارت

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها