مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال نیز ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی را با مشارکت استان‌های مختلف و همزمان با دومین جشنواره ملی گردشگری برگزار خواهیم شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال نیز ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی را با مشارکت استان‌های مختلف و همزمان با دومین جشنواره ملی گردشگری برگزار خواهیم شد.
به گزارش جاده تجارت، جلیل جباری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه گسترش صنایع‌دستی استان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰۰ مجوز فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی برای متقاضیان صادرشده است هرچند که برای رسیدن به نقطه اوج هنوز فاصله داریم.وی تصریح کرد: در سال ۹۷ با حمایت و ارائه تسهیلات به فعالین حوزه صنایع‌دستی، ۱۱۰۰ فرصت شغلی در این حوزه ایجادشده است.
جباری افزود: حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر هنرمند صنایع‌دستی در استان مشغول فعالیت هستند و این اداره‌کل برحسب مورد، آموزش‌های تخصصی و عمومی را برای این شاغلین و سایر علاقه‌مندان برگزار می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی با اشاره به صادرات صنایع‌دستی استان گفت: در سال گذشته بالغ‌بر ۵ میلیون دلار، فروش رشته‌های مختلف صنایع‌دستی را داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: موضوع احیاء و ثبت برخی رشته‌های در حال فراموشی، در دستور کار قرار دارد و در همین راستا، برای تولید ۴ فیلم مستند از چهار رشته و هنر صنایع‌دستی استان هزینه شده است.
جباری با اشاره به حمایت‌های این اداره‌کل جهت بازاریابی گفت: هرساله بازارچه‌هایی را جهت فروش تولیدات هنرمندان در شهرهای مختلف استان برپا می‌کنیم.
وی ادامه داد: امسال نیز ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی را با مشارکت استان‌های مختلف و همزمان با دومین جشنواره ملی گردشگری برگزار خواهیم کرد.
جباری خاطرنشان کرد: این اداره‌کل از ابتدای سال جاری، کارهای مقدماتی و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برگزاری دومین جشنواره ملی گردشگری شروع کرده است و در جلسه آتی کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان، از پوستر این جشنواره رونمائی خواهد شد.
وی تصریح کرد: بی‌گمان برگزاری جشنواره به‌ویژه در سطح ملی، تأثیرات مثبت و ماندگاری را برای استان در پی خواهد داشت.
جباری به تعاملات با دیگر دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار و به‌عنوان تجربه نخست خود با سازمان منطقه آزاد ماکو تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده و مسئولیت مرمت بنای تاریخی کاخ‌موزه باغچه جوق ماکو را به این سازمان سپردیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی ادامه داد: باوجود انجام مرمت این اثر تاریخی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو، نظارت بر اجرای صحیح این اقدامات و عملیات با این اداره‌کل است.
جباری در خصوص نظارت بر مراکز اقامتی استان گفت: ما در زمینه نظارت بر واحدهای اقامتی و پذیرایی در سطح استان با دقت عمل کرده و از هیچ‌گونه نقص و کاستی اغماض نمی‌کنیم و تذکرات لازم را به مدیران واحدهای مذکور می‌دهیم.
وی افزود: ما همه مراکز اقامتی استان را ملزم به استانداردسازی خدمات کرده و همیشه و به‌ویژه در ایام مسافرت مانند نوروز و تابستان، کیفیت مطلوب خدمات برای مسافران را ملاک بازدیدهای نظارتی کارشناسان قرار داده‌ایم.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها