تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها، از جمله تاکیدات دولت است که در این جهت، تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی به اندازه کافی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و نظارت بر قیمت کالاها بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد.

نسا خلخلالی – خبرنگار همشهری

 

تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها، از جمله تاکیدات دولت است که در این جهت، تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی به اندازه کافی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی و نظارت بر قیمت کالاها بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد. این کالاها که با کیفیت بالایی تامین، ذخیره سازی  و در ایام عید به بازار تزریق می شوند، به شکل های مختلف از جمله از طریق فروشگاه های زنجیره ای و در صورت تشخیص اتاق های اصناف از طریق برپایی نمایشگاه های فروش بهاره در اختیار مردم قرار می گیرند. در این ایام نظارت های سازمان تعزیرات حکومتی نیز تشدید می یابد تا تمامی کالاها با کیفیت مطلوب و قیمت تعیین شده در اختیار مردم قرار گیرند. درباره تنظیم بازار شب عید شهرستان پیرانشهر به گفت و گو با «رسول نامجو» رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پیرانشهر پرداختیم.

 

چه میزان میوه برای بازار شب عید شهرستان پیرانشهر ذخیره شده است؟

 

برای تنظیم بازار شب عید شهرستان پیرانشهر ۵۰ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب در این شهرستان جذب شده است. نظارت های لازم بر انواع قیمت‌ها صورت می‌گیرد و تمامی دستگاه‌های مسئول باید در امر تنظیم بازار در ایام نوروز حضور فعال و جدی داشته باشند.

 

تاکنون چه تعداد بازرسی صنفی و غیر صنفی از اصناف این شهرستان انجام گرفته است؟

در رابطه با بازرسی صنفی و غیر صنفی و شورای آرد و نان در مجموع ۷۱۴ مورد بازرسی انجام شد که تعداد ۳۸۳ مورد آن منجر به تشکیل پرونده تعزیراتی به ارزش ۴۵۱ میلیون ریال شد. گفتنی است تعداد گشت های نظارتی مشترک با دستگاه های ذیربط نیز ۱۶۰ مورد بود.

 

برای تنظیم بازار شب عید چه اقداماتی انجام گرفته است؟

تهیه و تنظیم اقلام ویژه بازار شب عید الزامی است تا مردم دغدغه تامین میوه شب عید را نداشته باشند که در این زمینه جهاد کشاورزی و سازمان تعاونی روستایی باید نهایت تلاش و کوشش خود را برای جذب کالاهای اساسی اعم از تخم مرغ، گوشت قرمز، مرغ منجمد، برنج و میوه و به ویژه پرتقال و سیب را به کار برد.

 منبع : همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها