مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه:
سال 94 با توجه به شرایط اقتصادی بیشترین فشار مالی و مدیریتی بر ورزش کشور حاکم ود و همین امر باعث شد تا از شرایط حرفه ای فاصله بگیریم.

به گزارش اکسیر نو، احد یوسفی مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه در اولین نشست خبری خود در سال ۹۵ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیستم باشگاهداری آذربایجان غربی در سال ۹۴ شاهد بیشترین هجم ورزشی بود و شاید این رقم در کشور نیز بیشترین باشد چراکه در بسیاری از رشته ها و مقاطع توانستیم تیمداری کنیم.

وی افزود: البته باتوجه به شرایط اقتصادی و رکودی که بر کل کشور در سال ۹۴ حاکم بود بیشترین فشار مالی و مدیریتی بر ورزش کشور وارد آمد و به عبارتی امسال بدترین سال ورزشی بود که باعث شد بسیاری از تیمها به دلیل وضعیت بسیار بد اقتصادی از حضور در مسابقات انصراف دهند.

یوسفی با بیان اینکه باشگاه شهرداری ارومیه نیز این شرایط بد را تجربه کرده است، گفت: امسال مدیون تمامی بازیکنان و اعضای تیم های شهرداری ارومیه هستیم چرا که نبود پول باعث شد ساختار باشگاه حرفه ای نباشد ولی بازیکنان حرفه ای این شرایط و رکود را تحمل کردند تا باشگاه شهرداری بتواند تمام مسابقات را برگزار کند و تیمی در سایه نداری از حضور در مسابقات انصراف ندهد .

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه  در مورد والیبال ارومیه  اذعان کرد: اساسا والیبال ارومیه همیشه با چالش مواجه است چرا که تیم ارومیه همیشه یک تیم شهرستانی محسوب می شود و برای انجام بیشتر بازیها باید سفر دوپروازه انجام دهد که این موضوع باعث می شود بازیکنان حداقل زمان ریکاوری را داشته باشند و احتمال آسیب دیدگی افزایش پیدا کند و به عبارتی ظرفیت تیم کمتر می شود که این امر امسال در تیم کاملا مشهود بود.

وی ادامه داد: البته موضوع شهرستانی بودن علاوه بر مسائل فوق باعث می شود تا هزینه های جاری چنین تیمهایی به نسبت تیمهای تهرانی بیشتر باشد و این موضوع برای ارومیه به نسبت حتی تبریز و مشهد نمود بیشتری دارد چرا که پروازهای ارومیه بسیار محدودتر است.

یوسفی با بیان اینکه عوامل بسیاری در عدم نتیجه گیری تیم والیبال ارومیه در دو سال گذشته موثر بودند تصریح کرد: فقط یک مربی و یا بازیکن نمی تواند در شکست تیم مقصر باشند بلکه عوامل زیادی کنار یکدیگر قرار می گیرند تا یک تیم برنده یا بازنده از زمین خارج شود.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه با اشاره به حضور تراویسا به عنوان سرمربی فصل جدید این تیم اظهار کرد: گزینه اول باشگاه برنادی ایتالیایی بود که البته باشگاه نتوانست درخواست های وی را از لحاظ سخت افزاری و امکانات والیبالی مهیا کند و به سراغ تراویسا رفت که پس از حصول توافقات اولیه وی به ارومیه سفر کرده است.

وی درخصوص جذب بازیکن افزود: رسالت باشگاه مانند سالهای قبل جذب بازیکنان توانمند بومی و بعد از آن بازیکنان قدرتمند غیر بومی و بعد از آن بازیکن طراز اول خارجی است اما در اصل پیکره اصلی تیم حفظ می شود و فقط نقاط ضعف آن برطرف خواهد شد.

یوسفی گفت : هیئت مدیره باشگاه شهرداری ارومیه به این نتیجه رسید که با توجه به تجربه سه ساله این تیم در به خدمت گرفتن مربی های بومی، در این مقطع فقط مربی خارجی می تواند به تیم ارومیه کمک کند و شرایط را تغییر دهد.

مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه با انتقاد از برخی هیئت‌های ورزشی بخصوص هیئت فوتبال، اذعان کرد: شهرداری تنها نهادی است که در ورزش ارومیه پیش قدم شده و باید مورد حمایت قرار بگیرد در حالی که سال گذشته هیتت فوتبال در ثبت قراردادها و همچنین برگزاری مسابقات با باشگاه همکاری خوبی نداشت.

وی ادامه داد: این ناهماهنگی ها  تا حدی بود که همکاران باشگاه در روز مسابقه زمین را خط کشی کردند و این در حالی بود که هیئت فوتبال ارومیه برای انجام هر بازی مبلغ ۱۰ میلیون ریال  از باشگاه دریافت می‌کرد و مسئولیت برگزاری مسابقات را برعهده داشت.

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها