✳️با تلاشی جمعی از فعالان ارتباطی استان؛
به همت برخی از فعالان حرفه روابط‌عمومی و ارتباطات و پس از یک سال فعالیت مشترک، کتاب «سند راهبردی روابط‌عمومی استان آذربایجان‌غربی»، مشتمل بر 5 فصل و با تقریظ محمدمهدی شهریاری استاندار این استان منتشر شد.

به همت برخی از فعالان حرفه روابط‌عمومی و ارتباطات و پس از یک سال فعالیت مشترک، کتاب «سند راهبردی روابط‌عمومی استان آذربایجان‌غربی»، مشتمل بر ۵ فصل و با تقریظ محمدمهدی شهریاری استاندار این استان منتشر شد.
رئیس کمیته تدوین سند راهبردی روابط‌عمومی آذربایجان‌غربی با اعلام این خبر گفت: این سند جامع حاصل تلاش بیش از یک سالِ اعضای کمیته تدوین سند بوده و در چهار هسته بهبود تشکیلات و روش‌ها، توسعه ارتباطات و اطلاع‌رسانی، ارتقای اصول تشریفات، گردهمایی‌ها و امور بین‌الملل و ترویج مطالعات و تحقیقات در روابط‌عمومی، به شرح و بسط اقدامات و وظایف روابط‌عمومی‌ها پرداخته‌شده است.
دکتر شفیع بهرامیان با اشاره به جایگاه نامناسب روابط‌عمومی در دستگاه‌های اجرایی و همچنین بخش خصوصی، فقدان منابع مرجع و فقر کتب و ادبیات علمی بومی این رشته را از آفت‌های موجود فرایند اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی کشور برشمرد و افزود: با تدوین چنین اسنادی می‌توان تا حدودی نسبت به کاهش اثرات نامناسب این مشکل، اقدام نمود و مبنای نظری و عملی شاغلان این حرفه را تقویت نمود.
وی گفت: در این سند با برشمردن ارزش‌های موجود در روابط‌عمومی، چشم‌انداز آن در استان، مأموریت‌ها و اهداف روابط‌عمومی، سعی شده است تا چارچوب و دورنمای فعالیت‌ها و نتایج حاصله تدوین و تبیین شود.

photo_2018-03-18_23-18-37
رئیس کمیته تدوین سند راهبردی روابط‌عمومی آذربایجان‌غربی از احصای ۹ استراتژی و ۷۸ اقدام اولویت‌دار مرتبط با روابط‌عمومی، توسط تیم تدوین خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش‌های صورت گرفته برای تدوین سند روابط‌عمومی استان یزد، به مقدار زیادی در تسریع روند اتمام این سند، اثرگذار بوده است و شایسته است صمیمانه از دست‌اندرکاران تدوین و اجرای سند یزد تشکر و تقدیر نماییم.
بهرامیان، بررسی مبانی نظری برنامه‌ریزی راهبردی در روابط‌عمومی، ارزیابی وضع موجود روابط‌عمومی‌های بخش دولتی و خصوصی استان آذربایجان‌غربی بر مبنای مدل سوات (SWOT)، تدوین مؤلفه‌های کاربردی سند و تعریف عملیاتی مفاهیم و اصطلاحات سند را از دیگر اقدامات انجام‌یافته برای تدوین این سند ذکر نمود.
این مدرس دانشگاه ابراز امیدواری نمود که با حمایت‌های استاندار آذربایجان‌غربی و سایر مسئولان ارشد استان، ضمن توجیه و ایجاد حساسیت در مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی نسبت به مقوله روابط‌عمومی و ارتباطات، امکان ابلاغ و اجرای مفاد این سند در آینده‌ای نزدیک فراهم شود.
این فعال روابط‌عمومی با اشاره به فعالیت‌ها و وظایف احصا شده روابط‌عمومی در سند گفت: گردآوری و تدوین این حجم از فعالیت‌های مهم حوزه روابط‌عمومی، می‌تواند سبب وحدت رویه و اشاعه رویکرد برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی در حوزه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای غیردولتی شود.
بهرامیان با تشکر از رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، شیرازه محبت مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌غربی، اعضای هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان و ۵ تن از همکاران شاغل در روابط‌عمومی که در ترکیب تیم تدوین سند، سبب تکمیل و انتشار آن شده‌اند، از برگزاری برنامه رونمایی از این سند با حضور استاندار، یکی از اساتید به‌نام رشته ارتباطات کشور و خانواده روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
گفتنی است کتاب سند راهبردی روابط‌عمومی آذربایجان‌غربی در قطع وزیری در ۹۰ صفحه با سرپرستی دکتر شفیع بهرامیان و همکاری حسام شیرازه محبت، جعفر احمدی، ندا عبدی، سمیه کارگرنژاد، ناصر مقدسی و فاطمه ولادی، به سفارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان‌غربی در تیراژ ۵۰۰ نسخه، توسط انتشارات «ایلک‌آی» منتشرشده است.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها