شهردار منطقه یک از جمله مدیرانی است که هم در حیطه وظایف خود و هم در ارتباط با رسانه‌ها نمره قابل قبول را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش اکسیر نو، ارومیه ۵ منطقه شهری دارد که هرکدام بر اساس وظایف مشغول خدمت رسانی برای مردم هستند اما در این میان «وحید عباسی» شهردار منطقه یک از جمله مدیرانی است که هم در حیطه وظایف خود و هم در ارتباط با رسانه‌ها نمره قابل قبول را به خود اختصاص می‌دهد. این شهردار جوان برای ساعاتی مهمان دفتر روزنامه همشهری بود و در این میان به گپ و گفتی با عوامل تحریریه این روزنامه از آنچه که در شهرداری منطقه یک می‌گذرد، داشت.

img_20161116_153003

فعالیت‌های عمرانی در رکود مسکن

شهردار منطقه یک ارومیه با بیان این که، در ۶ ماهه عمرانی سال جاری سپری شده است، گفت: با وجود آن که در سال ۹۵ رکود سختی در زمینه ساخت و ساز مسکن حاکم بود و از این بابت شهرداری‌های کل کشور با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کردند، در ارومیه هیچ گونه توقف فعالیت عمرانی نداشتیم.

عباسی افزود: در پروژه‌های عمرانی، نه تنها توقف نداشتیم بلکه ۲۰ تا ۳۰ درصد نیز رشد را شاهد بودیم. زیرسازی آسفالت معابر، آسفالت ۹۰ درصد معابر، ۳۰۰۰ متر جدولکاری، ساماندهی آب‌های سطحی و.. از مهم ترین برنامه‌های اجرا شده در منطقه یک شهرداری است. در کل برای پروژه‌های عمرانی منطقه یک ۲۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در ادامه در پاسخ به این که آیا ایمن سازی جوی‌های آب و منهول‌ها در منطقه انجام شده است، اظهار کرد: متاسفانه سال قبل اتفاق تلخی در منطقه یک رخ داد و طی حادثه ای یک کودک به یکی از جوی‌های این منطقه سقوط کرد و سبب ایجاد ناراحتی برای همشهریان عزیزمان شد اما بر اساس اسنادی که وجود دارد ما چند روز قبل از حادثه به پیمانکار برای ایمن سازی آن محل تذکر داده بودیم. امروز در منطقه صد درصد جوی‌های خطرناک، با پوشش‌های لازم ایمن سازی شده اند.

شهردار منطقه یک با اذعان به مشکلات مالی موجود در پیش روی شهرداری ها، اعلام کرد: طبق آمار ۳۸ نقدینگی در کشور ما در حوزه مسکن است و رکود در این عرصه تمامی حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سال ۹۲ طرح درآمد شهرداری ها، با زحمت ۸ ماهه تدوین شد تا شهرداری‌ها از مشکلات مالی رهایی پیدا کنند اما متاسفانه این طرح در بروکراسی اداری دولت و مجلس گیر کرد و به نتیجه نرسید.

img_1625
تراکم فروشی، از شایعه تا حقیقت

وی در ادامه با اشاره به اتهامات تراکم فروشی که علیه شهرداری در سطح شهر در جریان است، گفت: با وجود تمام شایعات موجود، تراکم فروشی کمی در ارومیه انجام شده است. در تعرفه‌های سال ۹۳، ۱۰۰ برابر جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شد اما باید خود شهروندان و پیمانکاران نیز رعایت کنند. به عنوان مثال، ما به شدت مخالف آپارتمان سازی در کوچه‌ها هستیم اما متاسفانه در قانون،ماده ۱۰۰ پیش بینی شده که دست ما را بسته است.

شهردار منطقه یک افزود: طی۸ ماه نخست سال جاری در شهرداری منطقه یک، ۲۷۰ پروانه در مجموع به متراژ ۵۳۰ هزار متر صادر شده اما با توجه به این که ریسک در حوزه مسکن، افزایش یافته است از حدود ۱۸۰ انبوه ساز، تنها ۱۰ نفر در ارومیه باقی مانده است.

وی با بیان این که در سال گذشته ۳ سالن ورزشی روباز و ۳ فرهنگسرا در منطقه یک ایجاد شد، اظهار کرد: امسال در تلاشیم تا ۲ باب از این سالن‌ها را سرپوشیده کرده و در کنار آن ۳ سالن ورزشی و ۳ فرهنگسرای جدید را بسازیم.

شهردار منطقه یک ارومیه ادامه داد: در کنار ایجاد زیرساخت ها، برگزاری المپیادهای ورزشی برای کودکان و نوجوانان نیز در دستور کار است. در این المپیادها با کودکانی روبه رو می‌شویم که نابغه هستند و باید با استعدادیابی آنها را پرورش داد چنان که این امر از سال گذشته انجام شده و ما توانسته ایم استعدادهایی را در والیبال و تیراندازی شناسایی کنیم.

img_1632

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها