Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی کنیم - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
امروز ۹۰ درصد مردم نسبت به مواد مخدر ابراز نگرانی می ‌کنند چرا که مبارزه با مواد مخدر مسئله ای ساده نبوده و باید با تمام مروجین مصرف مواد مخدر برخورد شود بنابراین فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، شفاف سازی و حضور آحاد مردم نیاز‌مند مقابله با این مسئله است.

فاطمه جعفرنژاد – امروز ۹۰ درصد مردم نسبت به مواد مخدر ابراز نگرانی می ‌کنند چرا که مبارزه با مواد مخدر مسئله ای ساده نبوده و باید با تمام مروجین مصرف مواد مخدر برخورد شود بنابراین فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، شفاف سازی و حضور آحاد مردم نیاز‌مند مقابله با این مسئله است.
بنا بر اظهارات دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی شروع اعتیاد از ۱۴ تا ۶۰ سالگی بوده و اقدامات پیشگیرانه توسط نیروی انتظامی استان در راستای مقابله با مواد مخدر و معتادین متجاهر همواره برای پاکسازی جامعه قابل تقدیر است.
رشد ۷۰۰ درصدی روانگردان ها در جامعه
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار جاده تجارت اظهار می کند: مبارزه با مواد مخدر نیازمند همت همگانی در جامعه است.
سردار «ناصر اصلانی» می گوید: اگر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در جامعه به خوبی پیاده نشود فاجعه ای میان جوانان و اعتیاد به بار خواهد آمد و جهاد همگانی را در راستای مبارزه با این معضل اجتماعی را خواستاریم.
وی با بیان این که رشد مصرف مواد مخدر نشان از عدم کنترل جهان نسبت به مصرف مواد مخدر دارد، ابراز می کند: امروز شاهد رشد ۷۰۰ درصدی مواد روانگردان در جامعه شده ایم که این آمار افزایش را از سال ۲۰۰۹ میلادی تا سال ۲۰۱۷ میلادی نشان می دهد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با اشاره به این که بسیاری از عناصر ضد انقلاب رابطه مستقیمی با عوامل قاچاقچیان مواد مخدر دارند، تصریح می کند: در بسیاری از استان ها سن اعتیاد کاهش داشته و این کاهش در تمامی شهرها و کل کشور نیازمند ورود مردم و اقشار مختلف در مبارزه با مواد مخدر است.
اصلانی با ابراز نگرانی از سو استفاده از نا آگاهی خانواده ها و دانش آموزان از عوارض برخی قرص ها، ابراز می کند: امروز قرص ریتالین را برای دانش آموزان جهت بیدار ماندن و هوشیار ماندن توصیه می کنند که این موضوع به دلیل کم سوادی و اطلاع ناکافی دانش آموزان مسایل و مشکلات مختلفی را به بار می آورد.
وی می افزاید: امروز ۹۰ درصد مردم نسبت به مواد مخدر ابراز نگرانی می‌کنند و مبارزه با مواد مخدر مسئله ای ساده نبوده و باید با فعالان رواج دهنده مواد مخدر برخورد شود و فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، شفاف سازی و حضور آحاد مردم نیاز‌مند مقابله با این مسئله است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی، با بیان این که اطلاع رسانی در راستای مقابله با مصرف مواد مخدر وظیفه سنگین اصحاب رسانه است، ابراز می کند: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در مقابله با مواد مخدر ایثارگری کرده اند.
اصلانی با اشاره به ارتباط زندانیان با مواد مخدر می گوید: بیش از ۴۰ درصد به صورت مستقیم و ۳۰ درصد به صورت غیر مستقیم در ارتباط با مواد مخدر در زندان های استان ‌به سر می برند‌.
بیش از ۴ هزار قاچاقچی مواد مخدر در سال ۹۶ دستگیر شدند
وی با بیان این که بیش از ۸۵ درصد از ۸۵۰ سارق در سطح استان مبتلا به مواد مخدر هستند، اذعان می کند: در سال گذشته ۲۲ تن و ۹۱۱ کیلو مواد مخدر کشف و ۴ هزار و ۴۵۸‌ قاچاقچی دستگیر در قالب ۹۶ باند متلاشی شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی تاکید می کند: میزان کشفیات نسبت به سال ۹۵ حدود ۳ تن و ۹۵۷ کیلو افزایش داشته و تاکنون ۱۳ هزار و ۹۲۵ معتاد متهاجر شناسایی و به مراکز درمانی ارسال شده اند.
اصلانی در ادامه سخنان خود می گوید: آمارها در کشف انواع قرص های روانگردان ۲۲ درصد و پاکسازی مناطق آلوده ۱۸ درصد و انهدام باند های مواد مخدر ۹ درصد افزایش داشته است.
وی بیان می کند: شروع اعتیاد از ۱۴ سالگی بوده و پایان سن اعتیاد ۶۰ سالگی است و باید از اقشار مختلف در راستای پیشگیری از اعتیاد باید آموزش داده شود که در سال گذشته ۶۵۰ هزار نفر از اقشار مختلف در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری آموزش دیده اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی عنوان می کند: از سال گذشته تا کنون بیش از ۲۳ هزار نفر معتاد توسط مجموعه بهداشت و درمان تحت کنترل قرار گرفته اند، همچنین در سال گذشته در راستای ارائه خدمات به معتادان دارای بیماری های واگیر مصوب شده که تیم های پزشکی سیار در نقاط آلوده حاضر شوند.
کشف بیش از ۱۷ تن انواع مواد مخدر در استان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف بیش از ۱۷ تن انواع مواد مخدر در استان خبر داده و اظهار می کند: آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با چند کشور و دیگر عوامل دخیل جغرافیایی مورد طمع قاچاقچیان مواد مخدر قرار گرفته است.
سرهنگ «کریم اکبری» درباره وضعیت اعتیاد در آذربایجان غربی می گوید: فروش مواد مخدر این روزها به دلیل سود زیاد قاچاقچیان در حال افزایش است و متأسفانه به دلیل آن که آذربایجان غربی در مسیر ترانزیتی مواد مخدر و هم مرزی با چند کشور قرار دارد، دسترسی آسان و بیشتری به مواد از سوی معتادین را شاهد هستیم.
وی ابراز می کند: قاچاق مواد مخدر و اعتیاد در استان، دیگر یک آسیب اجتماعی نیست بلکه به یک بحران اجتماعی برای استان تبدیل شده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی اضافه می کند: کشف مواد مخدر در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش ۳۶ درصدی داشته است.
اکبری اذعان می کند: حدود ۱۴ تن پیش ساز و مواد شیمایی در استان کشف شده  که ۶۸ درصد افزایش کشفیات را در این حوزه شاهدیم.
وی با اشاره به این که در طول سال گذشته ۷۹ فقره باند در راستای مبارزه با مواد مخدر منهدم شدند بیان می کند: در این میان  ۶۳۹ نفر قاچاقچی دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش دستگیری را داشتیم.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 121

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)