سومین سالروز روز انتشار روزنامه همشهری آذربایجان غربی عصر روز شنبه با حضور شهردار محبوب ارومیه در دفتر این روزنامه برگزار شد.

به گزارش اکسیر نو،  «محمد حضرت پور» در نشستی صمیمی با تیم همشهری آذربایجان غربی گفت: رسانه می تواند بهترین فضا را برای توسعه شهر و استان مهیا کند و اگر در همین راستا رسانه های محلی به رسالت اصلی خود عمل کنند قطع یقین فضای استان به سوی پیشرفت حرکت خواهد کرد؛ خدا را شاکریم که روزنامه همشهری آذربایجان غربی توانسته فراجناحی عمل کرده و به رسالت یک رسانه در جهت توسعه منطقه عمل کند.

وی در ادامه تصریح کرد: من به عنوان یک کارشناس سیاسی و خادم شهر ارومیه از خط مشی و تلاش های سرپرستی روزنامه همشهری آذربایجان غربی برای توسعه استان بسیار قدردانی می کنم و امیدوارم همه رسانه ها بتوانند در راستای توسعه استان گام بردارند.

شهردار ارومیه با بیان اینکه رسانه ها می توانند در ارائه راهکارهایی برای حل معضلات شهری ورود پیدا کنند، افزود: اگر ارگانی یا حتی شهرداری ارومیه در مساله ای سبب عدم توسعه یافتگی استان و شهر شده، این اصحاب رسانه هستند که می توانند با  ورود به ماجرا و ارائه راهکار، برای حل معضلات شهری اقدام کنند.

حضرت پور با تاکید بر این که نباید با بغض و کینه شخصی، خبری را انتقال داد، گفت: خبرنگار هیچگاه نباید به خاطر موضع گیری های سیاسی و درگیری های شخصی وارد برخی فضاهای مسموم شود؛ چرا که این روند به ضرر توسعه استان است؛ اگر هر سیستم رسانه ای بتواند خبری را بدون جهت گیری شخصی و کینه به مردم انتقال دهد به طور قطع به رسالت اصلی خود عمل کرده و موفق می شود.

وی افزود: خوشبختانه رسانه های آذربایجان غربی به خوبی به خط مشی و  رسالت یک رسانه عمل می کنند؛ اما متاسفانه برخی بداخلاقی هایی را نیز از سوی افرادی که تنها نام رسانه را یدک می کشند، می بینم.

شهردار ارومیه تاکید کرد: بنده معتقدم باید همیشه صدای منتقد خود را شنید و از نکته نظرات آنها برای رفع نقاط ضعف خود استفاده کرد؛ ولی نباید این انتقادها جای خود را به بی احترامی بدهد؛ بنده هیچ توجهی به رسانه هایی که با اهداف شخصی، بنده را تخریب می کنند، ندارم!

IMG_0349

وی در خصوص عملکرد روزنامه همشهری در سطح استان نیز گفت: به طور حتم روزنامه همشهری با توجه به اینکه به وظایف و رسالت خود به خوبی واقف است به عنوان یک برند رسانه ای در کشور و استان محسوب می شود و به طور حتم ما در کنار این رسانه قدرتمند هستیم و خواهیم بود.

حضرت پور با بیان اینکه متاسفانه دولت وضعیت مالی مناسبی برای حمایت از اصحاب رسانه را ندارد، گفت: مدیریت شهری در کنار دولت است و با تخصیص اعتبارهای لازم، رسانه ها را تنها نخواهد گذاشت.

وی حمایت از جوانان و نخبگان در جهت توسعه استان را امری ضروری دانست و گفت: یکی از فرمایشات امام خمینی (ره) اداره جنگ از سوی جوانان بود؛ خوشبختانه امروز نیز شاهد حضور جوانان در عرصه های مختلف برای توسعه و آبادانی کشور هستیم.  اگر در شهرداری ارومیه اتفاق مبارکی برای توسعه استان و شهر رخ می دهد، به برکت وجود همین جوانان و مدیران جوان ارومیه است که انگیزه و توانمندی مضاعفی برای خدمت به مردم و توسعه و آبادانی استان دارند.

شهردار ارومیه درخصوص نقش مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ما قیم مردم نیستم که برای آنها خط مشی تعریف کنیم؛ انتخاب با خود مردم است و یقینا اصلحترین فرد را به عنوان نماینده خود در بهارستان برمی گزینند؛ هدف ما دعوت از مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق های رای است.

حضرت پور در خصوص ورود جوانان به عرصه انتخابات نیز گفت: همیشه تصمیم آخر با مردم بوده و هست. اگر این جوانان صلاحیت نداشته باشند گزینه مردم نخواهند بود؛ باید همگی دست به دست هم بدهیم تا این انتخابات سالم برگزار شود و اصلح ترین افراد به بهارستان راه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه نباید نقد بی جا و غیرمنصفانه داشت، گفت: اکنون زمان مناسبی برای تخریب نیست و باید برای رسیدن به همگرایی و هم افزایی کمک کنیم؛ باید به جوانان فرصت داد چرا که این جوانان از نسل جوانان دوران دفاع مقدس هستند و هدف همه آنها خدمت به مردم و توسعه کشور است؛ اگر کسی به خاطر اینکه فقط شخص کاندید جوان بوده منتقد وی باشد این انتقاد منصفانه نیست.  ورود جوانان به عرصه انتخابات امروزه ضعف نیست بلکه نقطه قوت است.

به گزارش اکسیر نو، در این مراسم روح الله حضرت پور و مصطفی فروزان و هیات همراه شهردار ارومیه اعم از مدیر روابط عمومی، رییس دفتر شهردار ارومیه و رییس اتاق فکر شهرداری حضور داشتند.

در پایان این مراسم شهردار ارومیه با اهدای لوحی از زحمات خانم «رضوان آیرملو» سرپرست روزنامه همشهری در آذربایجان غربی تجلیل به عمل آورد.

IMG_0419

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها