سعادت، استاندار آذربایجان غربی به اکسیر نو اعلام کرد
طی مذاکرات انجام گرفته، شرکت سایپا اقدام به تولید لاستیک خودرو، در ارومیه، خواهد کرد.

” قربانعلی سعادت ” در گفت و گو با اکسیر نو، درباره سیاست حمایت از تولیدات ملی، ابراز کرد: اگر در زمان گذشته در صنعت خودروسازی خط و مشی درستی را انتخاب میکردیم، اکنون صاحب برند در این صنعت بودیم و اکنون نیز در راستای تحقق فرمایشات رهبری باید طراحی و ساخت خودروهای ملی را پیش بگیریم.

استاندار آذربایجان غربی با ابراز نارضایتی از وضعیت خودروهای تولید ملی، افزود: خودروهای تولیدی کشور در شان مردم ایران نیستند.

سعادت با اشاره به پیشینه خودروسازی ایران، گفت: ایران در سال های گذشته جزو پیشروان در امر خودروسازی بود حال آنکه اکنون مصرف کننده خودروهای چینی هستیم.

وی با بیان اینکه بیشتر خودروهای جهانی توسط ایرانیان طراحی می شوند، تاکید کرد: حوزه اقتصاد مقاومتی باید فکری به حال صنعت خودروسازی کرده و خودروسازان را به عظم ملی وا دارد.

استاندار آذربایجان غربی با ذکر این نکته که صنعت خودروسازی صنعت دولتی نیست، اظهار کرد: سرمایه گذاران خود باید راغب به سرمایه گذاری در این بخش باشند.

سعادت با بیان اینکه استانداری آمادگی کمک به فراهم آوردن زیرساخت ها برای سرمایه گذاران بخش خودروسازی را دارد، اضافه کرد: با شرکت سایپا مذاکراتی داشته ایم تا کارخانه لاستیک سازی خودروهای تولیدی این شرکت در ارومیه راه اندازی شود.

وی با اشاره به مصرف بالای لاستیک خودرو در ایران، افزود: در صورت ایجاد این کارخانه در آذربایجان‌غربی، این مساله تاثیر بسزایی در بحث اشتغالزایی استان خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی ابراز کرد: تولید لاستیک خودرو در ارومیه نیازمند مشارکت سرمایه داران است چراکه دولت تنها سیاست گذار بوده و نقشی در سرمایه گذاری ندارد؛ ما به عنوان دولت آماده همه گونه حمایت از سرمایه گذاران و ارائه تسهیلات هستیم تا زمینه سرمایه گذاری در استان آماده شود.

سعادت از وضعیت تولیدات قطعات یدکی خودرو در ایران ابراز رضایت کرده و افزود: خودروسازی به صورت دولتی امکان پذیر نیست و باید سرمایه گذاران پای کار آیند.

8008

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها