رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی نتایج رسمی انتخابات مجلس دهم در 9 حوزه انتخابیه استان را اعلام کرد.

به گزارش اکسیر نو ، نشست خبری «علیرضا رادفر» رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی، در حالی عصر شنبه برگزار شد که این بار شبکه های مجازی به صورت غیررسمی اخبار را زودتر به اطلاع مردم رسانده بودند. مع الوصف روی همه آنچه که در رسانه هی مجازی نوشته و منتشر می شد، مارک غیرموثق می خورد تا آن که رادفر با حضور در میان اصحاب رسانه به طور رسمی آخرین آمار و نتایج انتخاباتی استان را اعلام کرد.

در حوزه انتخاباتی «ارومیه» به عنوان مرکز استان، از مجموع ۴۳۰۲۴۵ رای صحیح در ارومیه ، نادر قاضی پور حائز ۴/۱ آرا شد و در دور اول به مجلس شورای اسلامی راه یافت . از میان حاکم ممکان، هادی بهادری، روح الله حضرت پور و مجید میلان نیز در مرحله دوم،  ۲ نفر راهی مجلس خواهند شد.

انتخابات در حوزه «انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت، چایپاره» به دور دوم کشیده شد و از مجموع ۱۱۱۲۹۸ رای، عین الله شریف پور موفق به کسب کسب ۲۷۷۹۹ رای و محرم اکبرزاده نیز موفق به کسب ۲۰۸۸۴ رای شدند. نکته جالب توجه در این حوزه این است که عین الله شریف پور اگر تنها ۲۶ رای دیگر نیز به دست می آورد مستقیما به مجلس شورای اسلامی راه می یافت.

در حوزه انتخابیه «خوی و چایپاره»،  از مجموع ۱۹۸۱۴۷ رای سید تقی کبیری با کسب ۷۳۶۹۴ رای به مجلس راه یافت.

در حوزه انتخابیه «سلماس» از مجموع ۱۰۲۰۶۰ رای رسول جلایر با کسب ۱۷۳۰۱ رای و شهروز برزگر با کسب ۱۶۴۳۶ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه «مهاباد» از مجموع ۸۹۰۶۳ رای جلال محمودزاده توانست با کسب ۴۶۸۵۶ رای به مجلس راه یابد.

نتایج انتخابات «میاندواب، شاهیندژ و تکاب» همانند سلماس به دور دوم کشیده شد و  از مجموع ۲۲۷۳۴۸ رای همایون هاشمی با کسب ۵۱۵۵۳ رای، محمد میرزایی با کسب ۴۹۹۴۲ رای، جهانبخش محبی نیا با کسب ۴۸۱۰۸ رای و مهدی عیسی زاده با کسب ۴۳۲۴۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه «سردشت و پیرانشهر» از مجموع ۱۱۰۹۲۴ رای آقای رسول خضری با کسب ۲۷۴۱۸ رای توانست وارد مجلس شود.

در حوزه انتخابیه «بوکان» از مجموع ۱۰۹۷۶۱ رای آقای محمدقسیم عثمانی با کسب ۴۷۱۷۳ توانست به مجلس راه یابد.

در حوزه انتخابیه «نقده و اشنویه» از مجموع ۱۲۰۶۳۵ رای آقای عبدالکریم حسین زاده با کسب ۶۱۹۷۲ رای توانست راهی مجلس شود.

شایان ذکر است در شهرستان نقده مردم به نتایج حاصله اعتراض دارند و در مقابل فرمانداری تجمع کرده اند.

همچنین رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی، معترضین را هواداران یکی از کاندیداها اعلام کرد و افزود: تاکنون هیچ شکایت قانونی به ستاد انتخابات کشور نرسیده است.

انتخابات از زبان رئیس ستاد انتخابات استان  کل آرای ماخوذه استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی آذربایجان غربی را نیز یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۴۸۶ رای اعلام کرد.

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها