Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 نقدی برمطلب “تشدید اختلافات استاندار و نماینده پیرانشهر و سردشت” - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
چندین ماه می شد که حضری نماینده پیرانشهر و سردشت در رسانه ها به صورت یکجانبه اتهاماتی را بدون ارائه سند و مدرک روانه استاندار آذربایجان غربی می نمود اما سعادت استاندار آذربایجان غربی تا کنون درباره این اتهامات سکوت کرده بود

به گزارش اکسیر نو، این سکوت تا نشست خبری روز ۱۲ آبان نیز ادامه داشت اما در این نشست سعادت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران سکوت خود را شکست و با جوابیه خود توپ را در میدان خضری انداخت و… .

در این میان نیز یادداشت ها، گزارش ها و مصاحبه های دیگری نیز بر روی پایگاه های خبری متعددی منتشر شد که هر  یک از زاویه دید خود به مسئله نگاه کرده بودند. یادداشت زیر، نقدی بر مطلب “تشدید اختلافات استاندار و نماینده پیرانشهر و سردشت” منتشر شده در سایت جوان پرس است.

آقای عبدالسلام معروفی نویسنده جوان پرس! در پاراگراف اول مطلبی با عنوان تشدید اختلافات استاندار و نماینده پیرانشهر و سردشت نوشته اید که رسانه‌ای کردن این اختلافات و از حالت حقوقی به سمت دعواهای شخصی و حقیقی سوق دادن آن به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نبوده این مردم استان هستند که در این باب، گوشت قربانی خواهند بود. اتفاقا بنده نیز با شما هم نظر هستم ولی فقط نمیدانم چرا جنابعالی وقتی آقای خضری چندین بار مطالب غیرمستند را از تیریبونهای مختلف بر علیه استاندار مطرح کردند، از خود واکنشی نشان ندادید و اکنون که یک بار استاندار پاسخی به افتراهای نماینده سردشت و پیرانشهر داده است، چنین برآشفته اید ؟!!

در بند دوم گفته اید این دو نفر می توانستند قریب به اتفاق این مباحث را فارغ از فضای عمومی جامعه و رسانه ای کردن آن مورد تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی قرار دهند و دیگر نیاز به طرح همه آنها در فضای عمومی جامعه نبوده و نیست. باز هم با شما موافقم؛  اما با این تفاوت که می دانم در دنیای تکنولوژی چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد.  می توانید با یک جستجوی ساده، نشانه اولین و چندمین شلیک اتهامات را از سوی آقای دکتر خضری به سمت استاندار را پیدا بکنید. اکنون که استاندار یک بار پاسخ این اتهامات را داده است،  قصد دارید با بازی با افکار عمومی فضا را به گونه ای جلوه دهید که گویا تا به امروز  خضری خویشتن داری کرده است.

در پاراگراف های بعدی به بحث شیطنت رسانه ای اشاره کرده اید که در جای خود جای حرف بسیار دارد. نمی دانم چرا فقط حرف های شما و مد نظر شما را رسانه های گروهک های تروریستی منحله یا شبکه بی بی سی تکرار و برنامه ویژه برایش اختصاص می دهند و مسئله کولبری را به یک مسئله امنیتی تبدیل می کنند.  من نیز معتقدم کولبر قاچاقچی نیست اما از نظر قانون، کولبر فردی است که کارت تردد دارد و از معبر قانونی در ساعت مشخص رفت و آمد می کند نه آن فردی که از معابر غیر رسمی با بار مشروبات الکلی، اسلحه و پیش ساز مواد مخدر و … .

که اگر این دو را با هم در یک رده قرار دهیم جفا در حق کولبر زحمتکش است و متاسفانه می بینیم که معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی چگونه میخواهند قاچاقچی را با کولبر هم ردیف نمایند و متاسفانه برخی هم گرفتار این بازی شده اند. آیا شما به عنوان یک فعال رسانه ای وظیفه ای در قبال روشن سازی این موارد ندارید؟ آگاه سازی از ماموریت های معاندین در حیطه وظایف شغل شما نیست؟

در پاراگراف دیگری نوشته اید  که هنوز باب شهادت در استان باز است و آذربایجان‌غربی مشهد شهیدان ایران‌زمین است. سپس، چنان وانمود کرده اید که سعادت از امنیت و شهادت خبر ندارد. جالب اینجاست که وی در سخت ترین روزهای استان در صف اول بوده و خود برادر شهید است. بنابراین وجود امنیت و امنیت سازان را بهتر از هر شخص دیگری که در روزهای سخت انقلاب و نظام معلوم نبود کجا بودند درک می کند و شایسته نیست با سعادت در این حوزه وارد بحث شد که خود مصداقی از تاریخ شفاهی استان است.

در قسمتی نوشته اید که کولبری از سر نداری، بیچارگی، فقر، بیکاری و نبود شغل است. بالطبع استاندار در راستای مبارزه با این فقر است که مجوز ایجاد معبر را داده و برای ۸هزار نفر کارت پیله روی صادر شده است. این تبعیض تبعیض مثبت برای کم کردن مشکلات مرز نشینان انجام شده است.

و در پایان خطاب به شما است که چرا در قبال مطالب خضری و افتراهای او چنین مقاله و یادداشتی ننوشتید و امروز استاندار را خطاب خود قرار داده اید که گویا این موضوع را استاندار شروع کرده است! بهتر است به دوست خود بگویید که تهمت و افترا را هم در این دنیا و هم در محکمه الهی باید پاسخ گوید. وی باید از استاندار متشکر باشد که با خویشتن داری مانع از انتشار تخلفات برخی ها شد که اگر منتشر میشد آن وقت معلوم میشد که چه کسی می رفت و چه کسی می ماند.  النهایه استاندار چنین جراتی داشت که در میان اصحاب رسانه اعلام کرد که حاضر است در هر دادگاهی حضور یافته و موضوع مورد بررسی قرار گیرد اما آیا آقای خضری هم حاضر است؟

 

*نویسنده: محمد پورغفار

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 121

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)