نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق ترک نشین اسیر حاشیه‌ها نخواهد شد.

«روح الله حضرت‌پور » در گفت و گو با اکسیر نو، در مورد تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق ترک نشین مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: بدون شک همه نمایندگان ترک زبان از اقصی نقاط کشور به شدت پی گیر ایجاد این فراکسیون خواهند بود.

وی افزود: تشکیل این فراکسیون با توجه به تکثر اعضا و قدرتش می‌تواند در روند تحولات کشور بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: با وجود این‌که هنوز فراکسیون مورد نظر به طور کامل شکل نگرفته اما همدلی بین نمایندگان موجب نگارش نامه ای به رئیس‌جمهور، با محتوای توجه به اصل ۱۵ قانون اساسی شده است.

حضرت پور اضافه کرد: متاسفانه برخی از جریانات سیاسی با حاشیه سازی در پی ایجاد اختلال در روند تشکیل این فراکسیون هستند، اما ما به عنوان نمایندگان شهرهای ترک نشین اعلام می‌کنیم که تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق ترک نشین اسیر حاشیه‌ها نخواهد شد.

وی تاکید کرد: برخی‌ نیز سعی دارند تشکیل این فراکسیون را در تقابل با امنیت ملی کشورمان قرار دهند که بنده همین جا اعلام می‌کنم این فراکسیون از نمایندگانی تشکیل شده است که مورد تایید نظام و در خط ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم که با تشکیل این فراکسیون، پیشرفت مناطق ترک نشین کشورمان سرعت بیشتری بگیرد.

حضرت پور در پایان تاکید کرد: تشکیل یک فراکسیون در مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون و مطابق با حقوق نمایندگان است.

 

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها