رضوان آیرملو/  مدیر مسئول –
این روزها ظاهراً به‌دلیل عدم حضور استاندار آذربایجان‌غربی در استان بازار شایعات داغ و داغ‌تر شده است، هرچند که درنهایت از این نمد کلاهی برای شایعه‌سازان و برخی مسئولان شیفته خدمت! بافته نشد و بنا به‌گفته منابع موثق، محمدمهدی شهریاری در صحت و سلامتی کامل در تهران به دنبال رتق‌وفتق امورات استان در وزارتخانه‌ها انجام‌وظیفه کرده و احتمالاً همین امروز و فردا دوباره بر سر میز خدمت خود در طبقه ششم ساختمان استانداری حاضر می‌شود.
متأسفانه در این فقره خاص یعنی بیماری، عمل جراحی و دوران نقاهت شهریاری حتی جلوتر از رسانه‌های همراه یا مغرض. برخی از مسئولان همیشه مترصد فرصت، بالاخص در بیرون از بدنه استانداری، از شنیدن خبر بستری شدن استاندار چنان سرمست و مسرور شده و آستین همت برای گرفتن ماهی خود از آب گل‌آلود، بالا زدند تا بلکه با شایعه‌سازی و اغراق در وضعیت بیماری استاندار، چهره‌ای مشوش و بی‌صاحب از استان ترسیم نموده تا بتوانند به برخی اهداف خودخواهانه خویش رسیده و در نبود سکان‌دار استان، به‌زعم خویش بر اریکه قدرت والی این دیار تکیه زنند و ره صدساله، یک‌شبه پیمایند.
اینان که اکنون در معرض خبر سلامتی و نقاهت شهریاری‌اند و سرشان بی‌کلاه مانده است، برای آنکه خود را تطهیر و تبرئه کرده و همچنان با تقیه خود را همراه و غمخوار استاندار نشان دهند؛ در حرکتی شتاب‌زده و عجولانه، ساخت و توزیع همه شایعات را به گردن رسانه‌ها انداخته و با توهین به رسانه‌های محلی و اصحاب بی‌گناه مطبوعات که اکثریت آنها سال‌هاست برای رشد و توسعه این استان دوش‌به‌دوش دولتمردان و کارگزاران کشور در شرایط سخت و دشوار با کمترین چشمداشت، همه هم‌وغم خود را به کار گرفتند، آنها را متهم نموده و با قربانی کردن رسانه‌ها، سعی در بی‌گناه جلوه دادن خود دارند غافل از آنکه اکنون و در عصر ارتباطات و اطلاعات، دیگر اینگونه ترفندها جز گل به خودی سودی به حال این نارفیقان نخواهد داشت و قطعاً شهریاری به شکل مناسب پاسخ این پیمان‌شکنی و رفیقان نیمه‌راه را خواهد داد بدون آنکه فریب ظواهر قضیه و تنها چند رسانه ابزاری را خورده باشد.
برخی از مسئولانی که امروز رسانه‌ها را در این وادی در مظان اتهام قرار داده‌اند به مصداق نمک‌خوردگانی هستند که نمکدان شکسته و برای فرار از چاله، خود را نادانسته به چاه انداخته‌اند چراکه همین افراد با ابزار قرار دادن همین رسانه‌ها به نان و نوایی رسیده‌اند ولی امروز به‌سادگی برای نجات خود از مهلکه، رسانه‌ها را به قربانگاه می‌فرستند!
برادران عزیز! کمی آهسته‌تر، این راهی که می روید به‌قیمت دل شکاندن اصحاب مظلوم رسانه است، به قیمت مرگ زودرس محبوبیت و جایگاه شما حضرات در افکار عمومی است چه اینکه همین جایگاه را از سفره همین رسانه‌ها دشت کرده‌اید. لطفاً همه پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید!
اینان فراموش کرده‌اند که تا همین دیروز برخی از رسانه‌هایی که با هدایت سیاسیون به شایعات بیماری و استعفای شهریاری دامن زدند، یار غار کدام مسئولند! هشدار و زینهار که یوم‌الحساب نزدیک است و دور نیست آن لحظه‌ای که سیاستمداران بظاهر زرنگ در دامی که خود گسترانیده‌اند اسیرشده و پایان حیات سیاسی‌شان رقم بخورد.
به‌هوش باشید که با قربانی کردن رسانه‌ها جز پشیمانی چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد. بترسید از روزی که وجدان‌های بیدار روزنامه‌نگاران از مصالح و مصلحت‌ها گذر کنند و حقایق را برای مردم بازگو نمایند.
شمایی که امروز رکن چهارم دموکراسی را زیر سؤال می‌برید انگار فراموش کرده‌اید تا دیروز برای این صنف،  همه شماها، خود را دایه مهربان‌تر از مادر نشان می‌دادید؛ اما اکنون‌که گمان می‌کنید مرکبتان از پل گذشته در هر اتفاق و رویدادی، نوک‌ تیز حملات خود را به سمت‌وسوی رسانه‌های در حال نزار و احتضار استان نشانه می‌روید تا راه گم کنید، اما هوشیار باشید این حنا دیگر رنگ و لعابی نه برای مسئولان ارشد دارد و نه برای مردم و نه برای روزنامه‌نگاران. / جاده تجارت

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها