29 مهر سوت لیگ برتر والیبال کشور به صدا در می آید؛
29 مهر سوت آغاز لیگ برتر والیبال کشور به صدا در خواهد آمد و بار دیگر تیم شهرداری ارومیه به عنوان نماینده مهد والیبال ایران گام در این رقابت ها خواهد گذاشت تا شاید بتواند با فراموشی اتفاق های تلخ سال گذشته، این بار عاشقان والیبال ارومیه را به آرزوی چندین ساله شان که همانا کسب قهرمانی لیگ برتر ایران است، برساند.

به گزارش اکسیر نو، با وجود استعدادهای بزرگ متاسفانه تاکنون نماینده والیبال ارومیه از رسیدن به قهرمانی در لیگ ایران باز مانده تا تالار افتخارات آن جامی از لیگ برتر ایران را کم داشته باشد. در لیگ ۹۳ که تیم شهرداری ارومیه از ۴ بازیکن نامی ملی پوش بهره می برد همگان شانس اول قهرمانی را به این تیم نسبت می دادند ولی متاسفانه حوادث تلخ فینال که مرور آن هواداران این تیم را آزرده خاطر می کند با حساب ۲ بر ۳ مغلوب تیم پیکان شد تا همچنان در حسرت قهرمانی لیگ بماند و چشم به لیگ ۹۴ ببندد.

فصل نقل و انتقالات لیگ ۹۴ به پایان رسیده و تیم ها در حال سپری کردن تمرینات خود هستند. تیم شهرداری ارومیه که امسال با حفظ جهانگیر سید عباسی به عنوان سرمربی شاکله اصی تیم سال قبل خود را نیز نگه داشته است، چند بازیکن نامی دیگر از جمله سعید معروف را هم برای قدرت بیشتر به مجموعه خود افزوده است.

شهرداری ارومیه علاوه بر جذب دوباره سعید معروف به عنوان پاسور اول، آرمین تشکری را به عنوان مدافع و مهدی بازارگرد را در پست پشت خط زن به خدمت گرفته است. این تیم همچنین سعید جواهری توانا را از تیم سایپا جذب کرده است.

همچنین وحید سید عباسی در پست پاسور دوم، عبدالرضا علیزاده در پست لیبرو، میلاد عبادی پور و پوریا فیاضی به عنوان دریافت کننده قدرتی، فرهاد پیروت پور به عنوان قطر پاسور، حامد رضایی، جواد محمدی نژاد و احسان اصغری در پست سرعتی زن نیز قرار دادهای خود را برای یک سال دیگر با شهرداری ارومیه تمدید کرده اند.

55

آغاز تمرین ملی پوشان تیم

«احد یوسفی» مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه در گفت و گو با اکسیر نو، درباره آخرین وضعیت تیم والیبال بزرگسالان ارومیه، گفت: بعد از یک هفته استراحت ملی پوشان،  تیم والیبال شهرداری ارومیه از شنبه ۱۱ مهر تمرینات رسمی خود را با بازیکنان ملی پوش به طور جدی آغاز کرده و از لحاظ روحیه و تمرینات جسمانی در شرایط خوبی قرار داریم.

وی درباره مصدومیت بازیکنان قبل از آغاز لیگ هم اعلام کرد: تاکنون هیچ یک از بازیکنان دچار مصدومیت شدید نشدند و فقط حامد رضایی و فرهاد پیروت پور دچار مصدومیت جزیی شده اند که به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

یوسفی درباره نقل و انتقالات بازیکنان جدید در تیم والیبال ارومیه اذعان کرد: تاکنون طبق نظر سرمربی تمامی بازیکنان مد نظر خریداری شده اند، فقط جای یک دریافت کننده قدرتی در تیم خالی است که آن هم با صلاحدید کادرفنی و شرایط تیم تا نیم فصل ۹۴  خریداری از بین بازیکنان داخلی و خارجی ای که برای این پست در نظر گرفته شده اند، جذب خواهد شد.

42

نحوه برگزاری لیگ ۹۴

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه درباره نحوه برگزاری لیگ ۹۴ نیز گفت: طبق گزارش فدراسیون والیبال، امسال ۱۱ تیم شامل شهرداری ارومیه، کاله مازندران، بانک سرمایه، پیکان تهران، شهرداری تبریز، ثامن الحجج سبزوار، متین ورامین، آلومینیوم هرمزگان، جواهری گنبد، سایپا البرز و شفق اردکان در یک گروه مقدماتی با نام یادواره ۲۰۰ شهید والیبال به صورت رفت و برگشت باهم به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته وی، در لیگ امسال همانند لیگ جهانی و جام جهانی، اولویت جدول تعداد پیروزی تیم ها و بعد امتیازها خواهد بود.

یوسفی افزود: بازی های لیگ در مراحل یک هشتم به صورت ۲ از ۳ و در یک چهارم ۳ از ۵ بازی و همچنین در فینال ۳ از ۵ پیروزی به صورت رفت و برگشت انجام می شود.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه در ادامه با بیان اینکه با این وضعیت که بازی ها به صورت رفت و برگشت و با احتساب تعداد پیروزی است، شاهد یک لیگ متفاوت و خوب خواهیم بود، اظهار کرد: اگر ما ادعای هشتم جهانی را داریم پس باید با سیاست گذاری ها پخته در برگزاری مسابقات عمل کنیم زیرا تیم های باشگاهی پشتوانه تیم ملی هستند و هر چقدر تیم های باشگاهی و لیگ بهتر شود مطمئنا تیم ملی هم در جایگاه های بهتری قرار خواهد گرفت.

یوسفی درباره این سوال که پیگیری های مربوط به حوادث تلخ فینال که دل هزاران تن از هواداران تیم شهرداری ارومیه را رنجانده است، اکنون در چه مرحله ای است؟ گفت: طبق پیگیری های انجام شده و ارائه مستندات و گزارش ها به قوه قضائیه منتظر نتیجه دادگاه هستیم و اجازه نمی دهیم حق هواداران ما ضایع شود.

54

تکمله:

با توجه به قرعه کشی بیست و نهمین دوره رقابت های لیگ برتر والیبال مردان در فصل ۹۴، هفته نخست لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه  ۲۹ مهرماه برگزار خواهد شد که برابر قرعه کشی تیم والیبال شهرداری ارومیه در نخستین هفته این رقابت ها میزبان تیم بانک سرمایه خواهد بود. بر اساس اعلام سازمان لیگ دیدارهای لیگ برتر والیبال ساعت ۱۷ برگزار می شود.

 51

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها