اظهارات درباره شعار سال
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود، سال 97 را با عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند و اهداف خود را نیز از انتخاب این عنوان برشمردند. مسئولان آذربایجان غربی نیز بنا بر مسئولیت خود از تریبون های مختلف نظرات خود را درباره شعار سال 97 اعلام کردند.

رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود، سال ۹۷ را با عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند و اهداف خود را نیز از انتخاب این عنوان برشمردند. مسئولان آذربایجان غربی نیز بنا بر مسئولیت خود از تریبون های مختلف نظرات خود را درباره شعار سال ۹۷ اعلام کردند.

خرید کالای ایرانی ضامن حل مشکلات اقتصاد

حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی، در خطبه های نماز جمعه خواستار دقت مردم و مسئولان در شعار سال مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب شده و اظهار کرد: دیدن تصاویر حضور مردم در ترکیه و خرید کالای خارجی که نتیجه آن خروج ارز از کشور است دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا استقلال اقتصادی را در جامعه ایجاد کنیم و با این روش به دنبال فعالسازی کارخانه ها و اشتغال جوانان خود باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تاکید کرد: بیانات رهبری حکم شرعی است و بی توجهی به آن به معنای گناه شرعی محسوب می‌شود بنابراین باید بیش از این به چنین موضوعاتی توجه شود.

 

راههای حمایت از کالای ایرانی

سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز گفت: مقام معظم رهبری امسال هم طبق چند سال اخیر موضوع اقتصادی را برای نامگذاری شعار سال انتخاب کردند که این نشان می دهد دغدغه اقتصادی موضوع مهم کشور است.

وی به عوامل مؤثر در تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: مهم ترین عامل رشد اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی موضوع فرهنگ سازی است به گونه ای که مردم نسبت به هویت ملی و منطقه ای ایران تعصب داشته و برای خرید کالای ملی و حمایت از کارگران ایرانی تحریک شوند.

وی نقش صدا و سیما و رسانه ها در خصوص فرهنگ سازی به منظور حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال را مهم دانست و تأکید کرد: باید با پرهیز از سطحی کاری، آثار عمقی و تأثیر گذار در خصوص شعار سال تولید شود.

وی توجه کارفرمایان و کارآفرینان به موضوع بهبود کیفیت کالاهای تولیدی را از عوامل موثر در خصوص تحقق شعار سال عنوان کرد و اظهار داشت: باید کیفیت کالاهای ایرانی با کالاهای خارجی رقابت کرده که مردم را برای خرید آنها رغبت داشته باشند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ افزود: مبارزه جدی با موضوع قاچاق عامل دیگری است که برای تحقق شعار سال الزامی است که در این خصوص مجلس و دولت نسبت به رفع خلأهای اقتصادی موجود تلاش کنند تا تولید داخل فلج نشود چرا که در حال حاضر برابر آمار اعلام شده ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کالا در کشور داریم.

 

عینیت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی در نخستین روز کاری سال ۱۳۹۷ در جمع کارکنان مالیاتی استان بر مسئولیت و تلاش همگانی در خصوص تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: مصرف کننده با مصرف کالای تولید داخل و تولید کننده نیز با تولید با کیفیت باید در عملی ساختن این شعار تلاش کنند.

 

«یعقوب مزرعه لی» در شروع نخستین روز کاری سال ۱۳۹۷ و در دیدار نوروزی با همکاران اداره کل امور مالیاتی استان با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام « حمایت از کالای ایرانی » توسط رهبر معظم انقلاب، اهمیت این شعار را در عینیت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی یادآور شد و افزود: مصرف کالای تولید داخل  به عنوان زنجیره حیاتی تولید و بستر تداوم آن در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر درون زایی اقتصاد به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

وی  در ادامه بر نقش و مسئولیت سنگین دستگاه مالیاتی در کمک به استقلال اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه رفتار ما در این دستگاه حساس می تواند مشوق یا مانع کسب و کار و تولید شود، بر ارتقای کیفیت حرفه ای و رفتاری همکاران دستگاه مالیاتی تاکید و اظهار کرد: در سال ۹۷ نیز همانند چند سال اخیر توجه و تمرکز ما روی وصول مالیات از معوقات و  شناسایی منابع جدید مالیاتی استوار خواهد بود.

منبع: همشهری

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها