Notice: A session had already been started - ignoring session_start() in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 4
 وقتی ثبت نامی برای انتخابات نشده، چگونه از شرکت در آن انصراف داده ام؟ / تصميم قطعي برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات نگرفته ام / گمان نمي كردم انتشار نامه ام به قاضی پور بازتاب وسيعي داشته باشد - پایگاه تحلیلی خبری اکسیرنو
مصطفی فروزان در پاسخ به اکسیر نو:
يك كنشگر سياسي بسته به شرايط، امكانات و ابزاري كه در اختيار دارد دست به كنش مي زند.

به گزارش اکسیر نو، «مصطفی فروزان» این روزها کم سر و صدا به پا نکرده است. روزی با مصاحبه هایش، روزی با موضع گیری هایش و روزی دیگر با نامه اش. نامه ای که خطاب به «نادر قاضی پور» نماینده کنونی ارومیه در خانه ملت مرقوم شده بود اما در پس ِ خود طوفانی به پا کرد که ابتدا منجر به حذف نامه مذکور از روی خروجی سایت های خبری شد و در ادامه حتی برخی رسانه ها و سیاسیون مدعی شدند فروزان قصد فاصله گرفتن از تصمیم خود مبنی بر حضور در عرصه انتخابات مجلس دهم را دارد و حتی در توصیف این تحلیل، به جای بهره گیری از افعال مضارع، از افعال ماضی استفاده می کردند تا چنین بنمایانند که تصمیم فروزان جوان حالت قطعی به خود گرفته است. برای پیگیری این موضوع با مصطفی فروزان که در تهران حضور داشت گفت وگویی تلفنی انجام دادیم تا صحت و سقم ماجرا را از زبان او بشنویم.

اکسیر نو- اخیراً در برخی از شبکه های اجتماعی، انصراف شما از نامزدی انتخابات آتی مجلس خبر داده شده است و حتی برخی سایت های خبری نیز به این موضوع دامن زده اند؛ آیا این قضیه صحت دارد؟

به نظرم افراد آزاد هستند هر گونه که دل شان می خواهد فکر کنند و تفکرات خودشان را در قالب خبر و یا تحلیل به مخاطب ارائه کنند، اما اول باید ببینیم انصراف از چه؟ یک مثال شاید بهتر به ما کمک کند. مگر فردی که برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده می تواند از دریافت آن انصراف دهد؟ سوال من از دوستانی که این خبرها را منتشر می کنند این است که مگر موعد ثبت نام آغاز شده که کسی بخواهد از نامزدی انصراف دهد؟

اکسیر نو – اما اخیراً حضور شما نسبت به گذشته در محافل سیاسی و اجتماعی کمرنگ شده و این شائبه به وجود آمده که دیگر قصد نامزدی در انتخابات مجلس دهم را ندارید؟

در دنیای سیاست وقوع هر امری محتمل و امکانپذیر است؛ یک کنشگر سیاسی بسته به شرایط، امکانات و ابزاری که در اختیار دارد دست به کنش می زند؛ بنده صرفاً براساس یک تصمیم کاملاً شخصی و با حمایت جمعی از دوستان دانشگاهی و عده ای از جوانان خوش فکر و به عنوان فردی که می خواهد صدای نسل سوم انقلاب باشد وارد فضای انتخابات شده ام. الان در حال جمع بندی نهایی برای آمدن و یا نیامدن به عرصه انتخابات هستم و تاکنون به تصمیم قطعی نرسیده ام.

مصطفی فروزان

اکسیر نو – همه این جنجال ها از پس از نامه سرگشاده تان به آقای قاضی پور به پا شد؛ چرا این نامه اصلا منتشر شد و چرا ابعدا تصمیم به حذف ز خروجی سایت ها گرفته شد؟

گمان نمی کردم انتشار این نامه چنین بازتاب وسیعی داشته باشد، البته باید از جهاتی از این موضوع خوشحال بود چرا که حس اینکه مردم به این شدت پیگیر مسائل روز و سرنوشت خودشان هستند بسیار حس خوشایندی است.

ابتدا باید اشاره کنم که روابط بنده با جناب آقای قاضی پور بسیار صمیمانه و نزدیک است، ایشان نسبت به بنده همیشه لطف و محبت داشته اند؛ خصائل فردی، مرام و معرفت و لوطی گری ایشان زبانزد خاص و عام است؛ در مقابل نامه انتقادی من انصافاً حرّیت نشان دادند و در تماسی که با یکی از نزدیکان من داشته اند عنوان کرده اند که نه تنها از انتشار اصل نامه ناراحت نیستند بلکه آن را جزو حقوق قانونی و شهروندی من دانسته و باز همچون گذشته نسبت به بنده از موضع مهر و برادری برخورد کرده اند.

من قدردان این رفتار بزرگ منشانه ایشان هستم و همه گاه به عنوان دوستی صادق و دلسوز برایشان باقی خواهم ماند؛ مواردی که من در آن نامه اشاره کرده ام به اختلاف دیدگاهم با ایشان نسبت به مسائل قومیتی و حوادث تلخ بوجود آمده بعد از آن نمایش تلویزیونی است؛ حرکت جامعه ای رو به جلوست که در آن انسان ها با آزادی کامل و در یک احترام متقابل نسبت به همدیگر آراء و دیدگاه های خود را در معرض افکار عمومی و تصمیم گیرندگان و اداره کنندگان جامعه قرار گذارند؛ این افراد جامعه هستند که بر اساس خرد جمعی و خواست ها و تمایلات خود، بهترین رای و مصلحت آمیزترین دیدگاه به سرنوشت خود را انتخاب خواهند کرد؛ حتی در برخی از کشورهای اسکاندیناوی حکومت ها راجع به ریزترین مسائل جامعه مثل مواردی نظیر اینکه زباله های آنان در چه ساعتی از جلو منزل شان جمع شود، از آنان نظرخواهی می کنند.

شب انتشار این نامه جمعی از دوستان و نزدیکان بنده از جمله یکی از نمایندگان محترم مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تماسی که با بنده داشتند انتشار این نامه را در این مقطع زمانی به مصلحت فضای وحدت و انسجام منطقه ندانستند و بنده حَسَب احترام به رای و خواست این عزیزان، از مدیران سایت های منتشر کننده درخواست کردم آن را از خروجی سایت ها بردارند؛ با اینکه این خواست من عملی حرفه ای و مرسوم در حوزه رسانه نیست اما این دوستان با بلند نظری و مناعت طبع، خواسته برادر کوچک شان را قبول نمودند؛ عموم افرادی که نامه را مطالعه کرده اند به موضع خیرخواهی و تکریم و احترام بنده نسبت به مخاطب نامه تاکید داشتند.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

Notice: Undefined variable: post_id in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/single.php on line 104

Notice: WP_Query از نگارش 3.1 از رده خارج شده! تاریخ مصرف "caller_get_posts" گذشته است. به‌جای آن از "ignore_sticky_posts" استفاده کنید. in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3624

Strict Standards: Declaration of zipGun_walker_comment::start_el() should be compatible with Walker_Comment::start_el(&$output, $comment, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/wp-content/themes/ayramloo/lib/comment_walker.php on line 121

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/1045): Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES) in /home/exireno1/domains/exireno.ir/public_html/comments_like_dislike/core/comments_like_dislike_core.php on line 67
Failed to connect to MySQL: (1045) Access denied for user 'exirenoi_LDUser'@'localhost' (using password: YES)