مدیر صندوق کارآفرینی امید گفت: این موسسه از سال 1371 درون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با عنوان صندوق زحمت های شغلی شروع به کار کرد که اهداف آن فقط پرداخت بیمه بیکاری بود اما با توجه به بار سنگینی که بر دوش دولت داشت، دولت با هدف کم کردن بار مالی خود، تنها به پرداخت وام خود اشتغالی افاقه کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید گفت: این موسسه از سال ۱۳۷۱ درون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با عنوان صندوق زحمت های شغلی شروع به کار کرد که اهداف آن فقط پرداخت بیمه بیکاری بود اما با توجه به بار سنگینی که بر دوش دولت داشت، دولت با هدف کم کردن بار مالی خود، تنها به پرداخت وام خود اشتغالی افاقه کرد.

« علیرضا آخوندزاده » ادامه داد: سال ۸۴ با روی کار آمدن دولت نهم با توجه به تجاربی که دولت در وام ازدواج جوانان داشت و موضوع حمایت از جوانان بود تنها ازدواج کافی نبود به همین دلیل صندوق مهر امام رضا نام گذاری شده و از مهر ماه سال ۸۵ دوباه به مسیر اشتغال بازگشتیم.

وی ابراز کرد: در بحث اشتغال سه نوع تسهیلات مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی به دارندگان حساب در صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: در ۴ ماهه اول سال ۹۶، ۷۰۰ میلیارد تومان در کل کشور وام ازدواج پرداخت شد که این امر شکافی بین منابع و مصارف به وجود آورد.

آخوندزاده با بیان اینکه طبق قانون ما تنها قادر به استفاده از ۸۰ درصد از منابع خود هستیم، افزود: از مرداد ماه سال ۹۶، تعهد جدیدی را قبول نکردیم و بر پرداخت تعهدات قبلی خود متمرکز شدیم.

وی با اشاره به خودگردان بودن صندوق کارآفرینی امید، ابراز کرد: با وجود پرداخت نشدن اعتباری از سوی دولت، برنامه امسال ما وصول مطالبات بود که به خوبی انجام شد.

مدیر صندوق کار آفرینی امید افزود: طرحی با عنوان کاروان کسب و کار مطرح است که در تشریح آن می توان به آماده سازی زمینه آشنایی بانوان کارآفرین با بازار کار به عنوان مهم ترین هدف این طرح اشاره کرد.

آخوندزاده ادامه داد: آشنایی با بازار کار، ارتباط بین بانوان، تبادل اطلاعات و پیدا کردن مشتریان ثابت از جمله سایر اهداف برگزاری سالانه نمایشگاه کاروان کسب و کار است.

وی از موافقت فرماندار مهاباد برای برگزاری نمایشگاه های زنجیره ای کاروان کسب و کار در این شهرستان خبر داده و تصریح کرد: این طرح برای بانوان کار آفرینی است که از صندوق کار آفرینی امید وام دریافت کرده اند.

مدیر صندوق کار آفرینی امید در توضیح طرح کاروان کسب و کار گفت: ما نمیخواهیم تنها پرداخت کننده وام باشیم بلکه میخواهیم با شناساندن راه های ورود موثر به بازار و کسب درآمد بیشتر، کارآفرینان را به عنوان الگو برای سایر افراد جویای کار معرفی کنیم.

آخوند زاده با بیان اینکه باید به کارآفرینان مشاوره داده شود، تاکید کرد: این یک طرح تکمیلی است چراکه ۸۰ درصد از افراد به دلیل عدم آشنایی با بازار کار با شکست روبرو می شوند.

وی از پرداخت ۴ هزار و ۱۹۷ فقره تسهیلات به مبلغ ۵۱۹ میلیارد و ۷۴۷ میلیون ریال تا پایان دی ماه سالجاری خبر داده و افزود: طی سالجاری ۲۱۷ فقره وام ازدواج به مبلغ ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، ۳ هزار و ۳۳۴ فقره وام خود اشتغالی و کارفرمایی به مبلغ ۴۷۱ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال، ۳۹۱ فقره وام مشاغل خانگی به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۱۳ میلیون ریال و ۲۰۱ فقره وام ضروری به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیر صندوق کار آفرینی امید درباره وام ضروری توضیح داد: وام ضروری مربوط به نامه های مردمی است که در سفر ریاست جمهوری تجمیع می شود.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها