سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از کارگران فاقد بیمه و کارگران ساختمانی در سراسر کشور خواست تا در سامانه پیامکی 30001633 ثبت نام کنند.

به گزارش اکسیر نو، «هادی ابوی» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ثبت نام کارگران در سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳، گفت: تاکنون ۴۰۰ هزار نفر از کارگران سراسر کشور به این سامانه پیامک زده و کد شهرستان و استان محل اقامت خود را ارسال کرده‌اند.

وی افزود: ثبت نام‌ها همچنان ادامه دارد اما انتظار داریم کارگران فعالتر عمل کنند تا کار شناسایی و ساماندهی و بیمه افراد با سرعت بیشتری دنبال شود.

به گفته ابوی در حال حاضر نزدیک به ۶ میلیون کارگر در کشور فاقد شناسنامه کار هستند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: در حال حاضر بین هزینه‌های قابل قبول از نظر سازمان تامین اجتماعی به عنوان بیمه گر اول و پرداختی کارگر تفاوت هست که بر این اساس باید به تدریج به سمت بیمه تکمیل درمان کارگران برویم.

ابوی متذکر شد: بخش اعظمی از کارگران کشور به ویژه کارگران زیرپله‌ای، فاقد بیمه هستند که به دنبال شناسایی و ساماندهی آنها از طریق سامانه ۳۰۰۰۱۶۳۳ هستیم و از تمام کارگران فاقد بیمه و کارگران ساختمانی سراسر کشور می‌خواهیم که در این سامانه ثبت نام کنند تا از طریق کانون وضعیت آنها رسیدگی شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در عین حال از اجرای طرح آموزش کارگران ساختمانی در استان مازندران خبر داد.

وی گفت: به منظور کاهش حوادث ناشی از کار، طرح آموزش کارگران ساختمانی کشور را در دستور کار قرار دادیم که در مرحله نخست، این طرح در استان مازندران به اجرا درآمده و در مشهد نیز در دست اجرا است.

به گفته ابوی، کمیته‌ای متشکل از سازمان نظام مهندسی، تامین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای تشکیل شده و مقدمات کار آموزش کارگران ساختمانی را فراهم کرده است که انتظار می‌رود با ارائه آموزشهای لازم حوادث ناشی از کار به شدت کاهش یابد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

1 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 1
  • دیدگاه آرش در شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۴ در ساعت ۴:۲۷ ب٫ظ

   این کار نتیجه معکوس داره ، بجای تجدید نظر در تعرفه های بیمه و کاهش آن در راستای حمایت از کارفرما ، و بتبع آن رغبت کارفرما به بیمه نمودن کارگراش ، کاری کرده که کارگر بیچاره فکر میکنه اگه به سازمان بیمه اعلام کنه کارفرماش بیمه ش نکرده مثلا میان میزنن تو گوش کارفرما و مجبور میشه بیمه ش کنه …. مطمئنا بیشتر کارفرماها اگه متوجه بشن که کارگرشون اینکارو کرده اونو اخراج میکنن .
   نمیدونم چرا این مسئولین بجای یافتن یک راه حل منطقی با تفکرات غیر علمی اینچنینی مشکل رو مضاعف میکنن .

   0 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها