رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ارزش ریالی اقلام غیرنقدی واحدهای صنفی و صنعتی استان بیش از ۵۰ میلیارد ریال بوده و مبلغ یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال وجه نقد نیز برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری شد.

” جعفرصادق اسکندری ” با اشاره به کمک‌ واحدهای صنفی و صنعتی آذربایجان‌غربی به زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار کرد: در این رابطه ۵۳ کامیون، ۵۵۰ وانت نیسان، ۱۷ کامیونت حاوی نان، آرد، مواد خوراکی، مواد شوینده و بهداشتی، البسه، چادر، زیرانداز، فرش، پتو، شیرخشک، خرما و عسل به استان کرمانشاه صادر شد.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی این اقلام بیش از ۵۰ میلیارد ریال بوده و مبلغ یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال وجه نقد نیز برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری و علاوه بر آن تعداد ۳۰ دستگاه کانکس از سوی صنعت‌گران شهرستان بوکان به این مناطق ارسال شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: این کمک ها در ارومیه شامل تعداد ۲۵ کامیون از جمله پتو، چادر، انواع البسه، مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی و وسایل گرمایشی بوده و در مهاباد شامل تعداد ۸۷ دستگاه نیسان وانت، ۷ دستگاه کامیونت و یک دستگاه کامیون شامل انواع البسه، چادر و زیرانداز، مواد غذایی و بهداشتی، وسایل گرمایشی و مبلغ دو میلیون و سیصد و سی هزار تومان وجه نقد بوده است.

وی افزود: در شهرستان تکاب نیز این کمک ها شامل ۶۰ هزار قرص نان و ۶۰ کارتن مواد شوینده و بهداشتی و در سردشت تعداد دو کامیون نان با ۱۰۰ هزار قرص،یک دستگاه کامیون مواد غذایی و تعداد دو دستگاه وانت نیسان شامل پتو، چادر و مواد غذایی و بهداشتی بوده است .

اسکندری با اشاره به اینکه در سلماس مبلغ ۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان وجه نقد و مقادیر متنابهی مواد خوراکی، مواد شوینده، چادر و پتو جمع آوری شد اظهار کرد: علاوه بر آن ۱۹ هزار و ۵۰۰ قرص نان، ۲۸۰ تخته پتو، ۲.۵ تن مواد خوراکی، فرش، وسایل گرمایشی، مواد شوینده و بهداشتی و انواع کفش و البسه از شهرستان شاهین دژ نیز ارسال شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن در شهرستان بوکان، وسایل گرمایشی، البسه، چادر و زیرانداز، مواد خوراکی و بهداشتی به ارزش تقریبی ۸۵ میلیون تومان، در میاندوآب مواد خوراکی و بهداشتی، وسایل گرمایشی و پتو به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان، در ماکو تعداد یک کامیون شامل انواع کالاهای بهداشتی و کالاهای اساسی و پتو به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون تومان و در چالدران دو دستگاه نیسان وانت شامل مواد خوراکی، البسه، پتو و مبلغ چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان وجه نقد جمع آوری و ارسال شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی به کمک های واحدهای صنفی و صنعتی شهرستان خوی نیز اشاره کرد و گفت: در این شهرستان تعداد ۱۵ دستگاه نیسان وانت شامل آب معدنی، مواد خوراکی، البسه، پتو، فرش و موکت، مواد شوینده و بهداشتی و نان و مبلغ پنج میلیون تومان وجه نقد جمع آوری شد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر از چایپاره تعداد دو دستگاه نیسان وانت شامل مواد خوراکی و بهداشتی، پتو، البسه و مبلغ سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد، در پلدشت ۴۸ تخته پتو، ۲۰ دست انواع البسه و ۱۲۵ هزار تومان وجه نقد و در اشنویه تعداد چهار دستگاه وانت نیسان شامل مواد غذایی، البسه، پتو، مواد شوینده و کالاهای بهداشتی و سه میلیون تومان وجه نقد ارسال شد.

اسکندری با اشاره به کمک های واحدهای صنفی شهرستان پیرانشهر، نقده و شوط افزود: در این رابطه کمک های غیر نقدی شامل مواد غذایی، البسه، پتو، مواد شوینده به ارزش ۱.۷ میلیارد تومان و ۲۰ میلیون وجه نقد و در شهرستان نقده دو نیسان شامل البسه، وسایل گرمایشی و بهداشتی و ۱۰۰ هزار قرص نان و در شوط ۲۱ هزار قرص نان کمک شد.

وی با بیان کمک های ارسالی از طریق واحدهای صنعتی به مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود: در این زمینه نیز شرکت سما پروژه، سنگبری کارگر، فخاران، افرا بتن میاندوآب، قطعات بتنی علیپور، مارال صنعت،‌اروم تریلر و آذر باتری اقدام به ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی کرده اما حاضر به ارائه لیست کالا نبودند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: همچنین شرکت های اروم سیلوانا، تاتائو، پگاه و پاکدیس چندین دستگاه کامیون و تریلی جهت ارسال هدایا و کمک های جمع آوری شده در اختیار هلال احمر قرار داده اند .

وی بیان کرد: شرکت ایران پاش نیز یک دستگاه تریلر حاوی ۹۵ مخزن پلی اتیلن و ۱۰۰ تخته پتو،کارخانه سیمان خوی مبلغ ۶ میلیون تومان وجه نقد و ۲۰۰ تخته پتو، کارخانه سیمان ارومیه مبلغ ۲۲ میلیون تومان وجه نقد و کارخانه سیمان سفید ارومیه و سیمان کاوان بوکان مبلغ ۱۰ میلیون تومان وجه نقد و ۵ کامیون شامل مواد غذایی، بهداشتی و دیگر مایحتاج ضروری را ارسال کردند.

اسکندری اظهار کرد: علاوه بر آن کارخانه های آرد استان مبلغ ۱۶ میلیون تومان وجه نقد، ۲۲تن آرد،‌۵۰ تخته پتو، ۲۵ هزار قرص نان و مقادیر متنابهی شامل مواد غذایی، بهداشتی و البسه جمع آوری و به مناطق زلزله زده ارسال کردند

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها