گزارش لحظه ای از نتایج شمارش آرا در آذربایجان غربی

هیجان شمارش آرا در آذربایجان غربی همچنان ادامه دارد.

به گزارش اکسیر نو [1]، صبح هشتم اسفند بالطبع پراسترس ار از روز هفتم اسفند برای کاندیداهای انتخاباتی است. رقابت در حوزه انتخابیه ارومیه بسیار پرهیجان پیش می رود.
در این حوزه، «نادر قاضی پور» با اختلاف بسیار رای اول را به خود اختصاص داده است. نفر دوم که نصف قاضی پور تاکنون آرای ماخوذه داشته روح الله حضرت پور است. نفر سوم نیز هادی بهادری است که البته رقابت تنگاتنگی با حاکم ممکان از کاندیداهای کُرد این دوره دارد. جواد جهانگیرزاده و ابراهیم بازیان دیگر نفرات تعقیب کننده هستند.

همچنین گفتنی است؛ نتایج اولیه شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ارومیه حاکی است که در میان اکراد این حوزه انتخابیه، بیشترین آرا متعلق به حاکم ممکان است.

پس از او نیز سیددلیر علوی بیشترین آرا ماخوذه را دارد و مجید دودکانلوی میلان و عابد فتاحی نیز تا این لحظه از شمارش آرا در میان کاندیداهای کرد، سوم و چهارم هستند

بوکان

تا لحظه انتشار این خبر نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه بوکان به اتمام رسیده و در این حوزه انتخابیه «محمدقسیم عثمانی» با اخذ ۴۷ هزار و ۱۶۳ رای را از ۱۰۹ هزار و ۷۶۱ برگ رای اول شد.

«انور حبیب‌زاده» نیز با اخذ ۲۹ هزار و ۵۵۵ رای دوم شد. نفر سوم هم سلیمان فیضی شد.  صابر فلکی، جمشید مرزنگی، اسماعیل غفوری، مهدی رستم زمان و ناصر فرنیا نیز نفرات چهارم تا هشتم حوزه انتخابیه بوکان شدند.

ماکو، شوط، پلدشت و چالدران

براساس نتایج شمارش آرا حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران «عین الله شریف پور» و «محرم اکبرزاده» به دور دوم رفتند.

سلماس

نتایج شمارش آرا حوزه انتخابیه سلماس نشان می دهد ۲ کاندید اول این حوزه در دور دوم به رقابت خواهند پرداخت. «رسول جلایر» و «شهروز برزگر» با کسب بیشترین آرا در مرحله دوم به رقابت می پردازند.

سردشت و پیرانشهر

نتایج شمارش حوزه سردشت و پیرانشهر حاکی است که محمودپور پیشتاز اول این حوزه است. حاجی امینی با اختلاف رای بسیار زیاد دوم است. کاک درویشی، رسولیان، قادری و خضری نفرات نفرات سوم تا ششم هستند.

میاندوآب، تکاب و شاهیندژ

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهیندژ حاکی است که حجت الاسلام «محمد میرزایی» نفر اول این حوزه شده و جهانبخش محبی نیا به جایگاه دوم سقوط کرده است.

نفر سوم این حوزه نیز همایون هاشمی و نفر چهارم مهدی عیسی زاده است.

نقده و اشنویه

نتایج شمارش آرا حاکی است «عبدالکریم حسین زاده» پیشتاز رقابت های انتخاباتی در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه است.

مهاباد

نتایج شمارش آرا در مهاباد کاملا به نفع جلال محمودزاده بوده و وی باردیگر راهی مجلس شورای اسلامی شد. محمودزاده عضو دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از همین حوزه انتخابیه بود.

خوی و چایپاره

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره حاکی از پیشتازی سیدتقی کبیری است. نفر دوم موئد حسینی صدر نماینده فعلی این حوزه است که البته اختلاف رای بسیاری با نفر اول دارد.