4 ماه از انتخاب شهردار جدید سلماس گذشت؛
این استاندار آذربایجان غربی است که باید توضیح دهد چه ایراد و مشکلی در گزینه منتخب شورای اسلامی شهر سلماس بوده که حکم او تاکنون امضا نشده است؟

رضوان آیرملو – مدیرمسئول اکسیر نو: مسند شهرداری سلماس همواره مسندی پرهیاهوست و صاحبان آن در دوره های مختلف با سرنوشت های متفاوتی روبه رو شده اند چه آن که حتی تا مسلخ استیضاح نیز پیش رفته اند.

شورای اسلامی شهر سلماس در دوره چهارم محمد رحیمی را به عنوان شهردار انتخاب کردند. مدیریت او بر شهرداری سلماس نیز کم سروصدا نداشت به طوری که حتی تا پای استیضاح و برکناری رفت و برگشت تا اینکه ۳۱ خردادماه سال جاری با اتمام دوره ماموریت اش در شهرداری و عدم تمدید این ماموریت، از شهرداری رفت تا شورا بلافاصله از اول تیرماه جعفر جباری را به عنوان سرپرست انتخاب کند.

سرپرستی جباری تا اوایل مهرماه ادامه داشت تا اینکه با اتمام دوره سه ماه سرپرستی وی، اکثریت اعضای شورا با تمدید سرپرستی جباری مخالفت کرده و رسول نژاد را به عنوان سرپرست جدید انتخاب کردند.

در همین اثنا و اواسط مهرماه، ۹ عضو شورای اسلامی شهر سلماس به شور نشستند و این بار از میان «جعفر جباری» و «احسان صدقیانی فر» به عنوان دو گزینه مطرح، صدقیانی فر را با ۵ رای به عنوان شهردار منتخب برگزیدند اما نکته  جالب توجه در اتمام این جلسه رخ داد، جایی که ۴ عضو مخالف صدقیانی فر حاضر به امضای صورتجلسه نشدند تا فرماندار سلماس با این بهانه، این انتخاب شورا را نپذیرفته و شورای شهری ها بالاجبار جلسه رای گیری مجددی را برگزار نمایند.

جلسه تجدید رای نیز همان نتیجه قبلی را در پی داشت و صدقیانی فر بار دیگر ۵ رای از ۹ رای را اخذ کرد و به عنوان شهردار جدید سلماس انتخاب شد اما این بار ۴ مخالف وی صورتجلسه رای گیری را با قید «مخالفت با انتخاب صدقیانی فر» امضا کردند.

مدارک احسان صدقیانی فر برای استعلام و امضای حکم به استانداری آذربایجان غربی ارجاع و استعلام وی از مراجع مربوطه در زمان کوتاهی با جواب مثبت همراه شد اما برغم گذشت ۴ ماه از انتخاب اش، حکم وی همچنان در انتظار امضای استاندار آذربایجان غربی است.

این همه در حالی است که همزمان با انتخاب صدقیانی فر، اعضای شورای اسلامی تازه شهر «رضا مسلمی کهنه شهر» را به عنوان شهردار جدید انتخاب کرده و حکم اش نیز در اواسط دیماه توسط استاندار به امضا رسید اما حکم صدقیانی فر که سابقه چندین ساله حضور در سیستم شهرداری سلماس را دارد، همچنان در گیر و دار یک امضاست.

حال این استاندار آذربایجان غربی است که باید توضیح دهد چه ایراد و مشکلی در گزینه منتخب شورای اسلامی شهر سلماس بوده که حکم او تاکنون امضا نشده است؟ و اینکه با وجود اتمام مهلت قانونی اداره شهرداری به وسیله سرپرست، چرا حکم شهردار قانونی همچنان معطل یک امضاست؟

با وجود تصویب سلماس به عنوان یک منطقه ویژه اقتصادی و محول شدن مسئولیت راه اندازی این منطقه به شهرداری سلماس، مسلما سرپرست شهرداری با توجه به موقت بودن مسئولیت اش چندان نمی تواند امور مربوطه را پیگیری نماید و لزوما قطعیت یافتن حضور شهردار می تواند رتق و فتق امور و برنامه ریزی برای بهره برداری از ظرفیت های موجود یک منطقه ویژه اقتصادی را بهتر و روان تر پیش برد چه آن که در این صورت منافع حاصل از این طرح اقتصادی عاید مردم سلماس خواهد شد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها