مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از وجود بیش از ۱۲۰ هزار ثبت نام شده بیکار در آذربایجان غربی خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از وجود بیش از ۱۲۰ هزار ثبت نام شده بیکار در آذربایجان غربی خبر داد.
« رضا نقی زاده «در دیدار با مدیر مسئول  و خبرنگاران دو هفته نامه جاده تجارت، به اهمیت و جایگاه رسانه اشاره کرد و گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رسانه بعنوان مطالبه گر حقوق مردم نقش آفرینی می کند که باید از دستگاه ها مطالبه گری و استیفای حقوق مردم را بنمایند، ولی متاسفانه با گذشت ۲۰ سال هنوز در ایران این واقعیت جای خود را به خوبی باز نکرده و بصورت کامل اجرایی و نهادینه نشده است.

وی افزود: هنوز یک غفلت عمومی از جایگاه وجودی و اصلی رسانه و نقش آفرینی آن در ارتقای حقوق شهروندی در سطح جامعه وجود دارد که امیدوارم مسیر رشد مطلوب و بالندگی اجتماعی رسانه توسط دولتمردان به سرعت هموار گردد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: گستردگی وزارت متبوع به حدی است که  ۷۰ درصد‌ جامعه مخاطب این مجموعه هستند.
نقی زاده به آمار بیکاری استان اشاره کرد و افزود : بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر ثبت نامی جوینده کار بیکار در استان داریم که از این تعداد ۳۲ هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی هستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی عنوان کرد: عملا برای سیاستگذاری بهبود شاخص های بازار کار باید چهار مولفه بازار کار، کالا ، پول و سرمایه را در گستره ملی طوری بالانس و برنامه ریزی دقیق کنیم که از این حجم زیاد بیکاران کشور کاسته شود.
نقی زاده همچنین گفت بعضی ها وزارت تعاون و کار را متولی اشتغال میدانند در حالی که این وزارت وظیفه تنظیم کار را برعهده دارد.
وی افزود: در سال گذشته کاریابی های غیر دولتی استان نزدیک به ۵ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده بودند که در سال جاری  به کمتر از ۱۰۰۰ نفر هم کاهش یافته است که یکی از علل آن، حذف ماده ۸۰ تخفیفات بیمه ای سهم کارفرما میباشد که در برنامه ششم حذف شده و بنده بر این باورم این ماده نباید ح ذف می شد چراکه برای ایجاد اشتغال خیلی مفید بود و کارفرمایان از حذف این ماده بشدت ناراضی هستند.

طرح کارورزی جایگزین ماده ۸۰
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با حذف ماده ۸۰ بر افزایش آمار نرخ بیکاری افزوده و ایجاد شغل و اشتغال در کشور و به خصوص استان ما کاسته شده است البته طرح کارورزی جایگزین ماده ۸۰ شده که باید تمام دستگاه ها در اطلاع رسانی آن نقش آفرینی کنند که می تواند در مهارت آموزی و کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی موثر واقع شده و کمک کار کارفرمایان در تخفیفات بیمه سهم کارفرما باشد.
نقی زاده سهم استان را در ایجاد اشتغال فراگیر ۷۰۰ میلیارد تومان و برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری را ۴۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

ایمیل مستقیم: info@exireno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*


پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها